Naga MarketsSantander jedną z najsłabszych spółek w indeksie polskich blue chipówNa poniedziałkowej sesji indeks S&P 500, w zasadzie nie zmienił istotnie swojej wartość, przecenił się o symboliczne 0,1%. Lepiej zachowywały się spółki z indeksu Nasdaq (+0,5%), co potwierdza, że inwestorzy nie odebrali zamiaru opodatkowania korporacji według nowych zasad negatywnie (podobnie jak same spółki).

Santander stracił wczoraj ponad 3 procent, dobra sesja dla JSW

W Europie również wczorajsza sesja nie przyniosła większych zmian niemiecki DAX przecenił się o 0,1%, a francuski CAC40 zyskał 0,4%. Dziś wśród ważniejszych danych makro poznamy m.in. wartość niemieckiego indeksu nastroju ekonomicznego ZEW.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczoraj krajowy indeks WIG20 (-0,4%) zaliczył lekki spadek, jednak indeksy mWIG40 (+0,1%) i sWIG80 (+0,4%) kontynuowały trend wzrostowy, przy czym indeks małych spółek pokonał okrągły poziom 21 000 pkt., do pokonania historycznego rekordu zostało jeszcze nieco ponad 700 pkt. Indeks mWIG40 do historycznego szczytu potrzebuje jeszcze wzrostu o przeszło 15%, jednak już teraz dochodzi do kluczowych poziomów, okrągłych 5 tys. pkt., które w 2017-2018 r. skutecznie zatrzymały przewagę popytu.

Wśród blue chipów słabszą sesję odnotowały banki Santander (-3,4%) i PKO BP (-1,7%), a na przeciwległym biegunie znalazły się walory JSW (+4,8%) i Orange (+4,2%). Po zamknięciu notowań JSW poinformowała o odrzuceniu planowanej od 1 lipca podwyżki o 3,4% przez związki zawodowe, które domagają się wzrostu płac o 6% oraz jednorazowej rekompensaty za brak podwyżek w ubiegłym roku. Dziś spółka Orange poinformowała o przedłużeniu umowy roamingu krajowego z Play, która zapewni spółce 300 mln zł przychodów do 2025 roku.

WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

Również wokół spółki PGE pojawiły się nowe informacje – rząd Czech zwróci się do TSUE o nałożenie kary na Polskę ws. kopalni Turów, należącej do PGE, za niewykonanie decyzji o wstrzymaniu działalności. Wysokość kary ma wynosić 5 mln euro dziennie. W indeksie mWIG40 najmocniej zyskał Ciech (+4,9%) i Enea (4,7%), a największą stratę odnotował DataWalk (-4,9%). W indeksie sWIG80 liderem wzrostów został CI Games (+12,6%), co wynika z opublikowanych danych sprzedażowych dotyczących gry „Sniper Ghost Warrior Contracts 2” – w ciągu dwóch dni od premiery przychody są wyższe o ok. 170% w stosunku do wyników z I części gry w analogicznym okresie. Najsłabszą spółką w indeksie była Agora (-5%).

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: korona szwedzka | notowanie bitcoin | notowania ccc | akcje pgnige | akcje pkn | kurs funta online | jsw gpw |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here