Naga MarketsSantander BP zyskał wczoraj ponad 5 procent i został gwiazdą blue chipsPo słabszym początku tygodnia, wczorajsza sesja na rynkach bazowych przebiegała w otoczeniu ostudzenia nastrojów na parkietach azjatyckich oraz w oczekiwaniu na wieczorne posiedzenie Fed, które zgodnie z oczekiwaniami nie przyniosło zmian w polityce monetarnej amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Kolejne posiedzenie Fed zaplanowano na 21-22 września, a po spotkaniu zaprezentowane będą kwartalne prognozy makroekonomiczne.

Santander BP z imponującym wynikiem, WIG20 znajduje się niemal idealnie w połowie przedziału 2200-2300 pkt.

Rynki w Europie kończyły dzień umiarkowanymi wzrostami. W powyższe wpisywały się notowania na GPW, gdzie WIG20 zyskał blisko 1,0%. Gwiazdą blue chips okazały się notowania Santander (+5,56%), które zyskiwały w odpowiedzi na wyniki lepsze od oczekiwań. Bardzo dobrze zachowywały się również notowania średnich spółek, gdzie mWIG40 zyskał blisko 1,50%.Dziś w kalendarium makroekonomicznym uwaga inwestorów skupi się na wstępnej inflacji CPI za lipiec w Niemczech oraz wstępnym PKB za 2Q21 w Stanach Zjednoczonych. Te ostatnie mogą być kluczowe w kontekście słabszych od oczekiwań danych z chińskiej gospodarki oraz polityki monetarnej Fed – we wczorajszym komunikacje Rezerwa Federalna wskazała, że „gospodarka USA poczyniła postępy w realizacji celów mandatowych banku centralnego.” Niemniej podczas środowego posiedzenia stopy procentowe nie zostały zmienione, a Fed potwierdził, że nie dokona podwyżki „dopóki warunki na rynku pracy nie osiągną założenia Fedu dotyczącego pełnego zatrudnienia, a inflacja nie wzrośnie do 2%. i nie będzie na dobrej drodze do umiarkowanego przekroczenia 2% przez pewien czas.”

Jednocześnie wskazał, że postępy w gospodarce, w szczególności na rynku pracy, są zbyt słabe aby podejmować rozmowy o redukcji programu QE. Mimo powyższego oraz przeważających lepszych wyników od oczekiwań amerykańskich spółek w 2Q20 (m.in. Alphabet, Apple, Microsoft, Pfizer, McDonald’s, Starbucks) wczorajszy handel indeks S&P500 zakończył symbolicznym spadkiem na poziomie 0,02%. Nieco lepszy wynik zanotował technologiczny Nasdaq100, jednak wzrost 0,40% nie zmienił obrazu notowań, które stoją pod presją wyznaczenia nowych maksimów. Inwestorzy obawiają się, że tak wysokie dynamiki wzrostu wyników mogą być nie do osiągnięcia w przyszłości, stąd decydują się na realizację długich pozycji.

Wczorajsza sesja wniosła co prawda nieco optymizmu na warszawskim parkiecie, ale w przypadku głównych indeksów sytuacja nie uległa zmianie. WIG20 znajduje się niemal idealnie w połowie przedziału 2200-2300 pkt. – podobnie wyglądają indeksy średnich i mniejszych spółek, które również znajdują się w połowie zasięgu lipcowej korekty. Uwaga krajowych inwestorów skupi się podczas dzisiejszej sesji na notowaniach XTB, która w dniu wczorajszym opublikowała wyniki mocno odbierające in minus od konsensusu rynkowego.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here