Naga MarketsSantander BP umożliwił otwieranie konta za pomocą selfieSantander Bank Polska (Santander BP) wprowadził możliwość otwarcia konta za pomocą selfie, podał bank.

Santander udostępnia kolejną metodę otwierania konta

“Biometria, jako sposób potwierdzania tożsamości klientów, staje się coraz bardziej popularna także w bankach. Teraz udostępniamy kolejną, prostą i intuicyjną metodę otwierania konta w pełni zdalnie, bez połączenia wideo z doradcą, wychodzenia z domu czy kontaktu z kurierem. Rozwiązanie to zapewnia jeszcze większą wygodę” – powiedział dyrektor Departamentu Omnichanel Santander BP Tomasz Niewiedział, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W nowo wdrożonym procesie przyszły klient samodzielnie wypełnia wniosek o konto, inne są tylko niektóre kroki procesu – w przypadku konta na zdjęcie bank prosi klienta o zrobienie zdjęcia twarzy, zdjęcia dowodu osobistego oraz wykonanie prostych gestów, np. kiwnięcie głową czy mrugnięcie oczami. Na tej podstawie, za pomocą automatycznych metod biometrycznych, potwierdza tożsamość przyszłego klienta, podano.

Do tej pory klienci, którzy zdalnie otwierali konto w Santander BP, mogli skorzystać z jednej z trzech metod potwierdzania tożsamości: rozmowa wideo z doradcą, przelew internetowy z konta w innym banku, kurier.

Santander Bank Polska (d. Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem Santander Bank Polska jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji. Spółki z Grupy Santander Bank Polska oferują m.in. fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia, leasing oraz faktoring. Aktywa razem banku wyniosły 209,48 mld zł na koniec 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here