Naga MarketsOdział Santander BankDecyzje Rady Polityki Pieniężnej (RPP) o obniżce stóp procentowych z 17 marca i 8 kwietnia 2020 r. będą mieć łączny negatywny wpływ na wynik z tytułu odsetek Grupy Santander Bank Polska w 2020 r. będzie na poziomie od 380 do 450 mln zł, podał bank.

Decyzja RPP negatywnie wpłynie na przyszłość Grupy Santander Bank Polska

“Na dzień niniejszego raportu, na podstawie wykonanych przez siebie wyliczeń, bank wskazuje, że Decyzje RPP o obniżkach stóp procentowych łącznie o 100 pkt bazowych będą mieć negatywny wpływ na wynik z tytułu odsetek banku od 300 do 350 mln zł. Dodatkowo, analogiczny negatywny wpływ na wynik z tytułu odsetek dla Santander Consumer Bank S.A., będącego spółką zależną banku, wyniesie od 80 do 100 mln zł. W związku z powyższym, negatywny wpływ na wynik z tytułu odsetek Grupy w 2020 roku będzie na poziomie od 380 do 450 mln zł” – czytamy w komunikacie.

Wpływ ten będzie się materializował stopniowo w kolejnych kwartałach, a jego rzeczywista skala będzie uzależniona od kształtu krzywej dochodowości oraz realizacji założeń biznesowych i możliwych zmian bilansu. Zarówno podane wyliczenia jak i założenia mogą ulec zmianie, podkreślono w materiale.

Santander Bank Polska (d. Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem Santander Bank Polska jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji. Spółki z Grupy Santander Bank Polska oferują m.in. fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia, leasing oraz faktoring. Aktywa razem banku wyniosły 209,48 mld zł na koniec 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. A ja nieco przekornie polecam finansowanie pozabankowe. Duża oszczędność czasu. No i znacznie mniej papierologii. Wszystko w Bibby można załatwić za pośrednictwem komputera, co polecam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here