Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuPodczas dzisiejszej, poniedziałkowej sesji Biuro Maklerskie Santander opublikowało swój raport, w którym analitycy wskazują, że spółka Skarbiec Holding dostaje obniżoną cenę docelową z 24 zł do poziomu 23 zł za akcję. Jednocześnie, raport wskazuje, że wcześniejsza rekomendacja “kupuj” zostaje podtrzymana. Spółka w tym momencie oscyluje w granicach ceny 17,8 zł, co sprawia, że Buro Maklerskie daje szanse spółce jeszcze na blisko 30 procentowe wzrosty. 


Dziś opublikowany został ekspresowo raport Santander BM, który wskazuje na podtrzymanie rekomendacji spółki Skarbiec Holding w kwestii wcześniejszego “kupuj” jednak z obniżoną ceną docelową akcji z poziomu 24 zł do 23 zł za akcję. Przy obecnym kursie 17,8 zł oznaczałoby to potencjał 29,2 procent wzrostu.

W raporcie podano, że spółka odnotowała w I kw. 2019/2020 zysk netto w wysokości 3,4 mln zł, zgodny z ich oczekiwaniami. Jak szacują analitycy w II kw. 2019/2020 Skarbiec osiągnie 3,2 mln zł zysku netto, a w przyszłym roku przeznaczy na wypłatę dywidendy 30 mln zł.

Również, analitycy odnieśli się do kwestii wyników Skarbiec Holding, pisząc, że włącznie z opłatą zmienną za zarządzanie, wynik został zaraportowany blisko ich oczekiwań. Co więcej, zwracają oni uwagę na kontynuację trendu spadku aktywów – w trzecim kwartale średnie AUM wyniosło 3,4 mld zł. Na koniec października aktywa dalej spadły do 3,2 mld zł.

Stąd tez mimo dobrych prognoz, obniżony został kurs akcji. W raporcie dodano również: “Wycena SKH wydaje się atrakcyjna, pomimo perspektyw spadku zysków. Kapitalizacja rynkowa SKH wynosi 121 mln zł w porównaniu do gotówki z trzecim kwartałem 2019 r. w wysokości 63,4 mln zł. Zakładamy stopę dywidendy na poziomie 24,5 proc. Największe ryzyko wydaje się polegać na tym, że SKH nie będzie w stanie odzyskać dystrybucji bankowej“.

Sytuacja na wykresie

W tym momencie spółka dobija do górnego ograniczenia trendu horyzontalnego, który utworzony został w przedziale luty – listopad tego roku. Obecnie za opór służy poziom 19 zł za akcję, natomiast wsparcie cenowe ulokowane jest na poziomie 16 zł. Poziom docelowy wyznaczony przez Biuro Maklerskie znajduje się na wysokości dołków z listopada 2018 roku, a więc jest to poziom, którego spółka nie osiągnęła przez rok czasu. Cel jest zatem dla spółki relatywnie wysoką strefą i analitycy wyraźnie oczekują poprawy sytuacji na wykresie.

Wykres Skarbiec Holding D1 18.11.2019
Skarbiec Holding D1 18.11.2019, źródło: Tradingview

Autorem raportu jest Kamil Stolarski. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Santander BM, którego dystrybucja nastąpiła 18 listopada 2019 roku, o godzinie 08:05. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

Santander BM – Skarbiec Holding 18.11.2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here