Naga Markets


Zgodnie z raportem datowanym na 12 września, Santander BM obniżył cenę docelową dla spółki KGHM do 55 zł z 59 zł, jednocześnie pozostawiając rekomendację na poziomie „sprzedaj”. Analitycy prognozują, iż skorygowana EBITDA grupy KGHM wzrośnie z 5,45 mld zł w 2018 r. do 5,85 mld zł w roku kolejnym, a następnie spadnie do 4,8 mld zł w 2020 r., by w 2021 r. wynieść zaledwie 4,48 mld zł.


– Ceny miedzi, srebra i złota, trzech podstawowych metali dla KGHM, spadają czwarty miesiąc z rzędu. Osiągnęły nowe minima w skali kilku lat (zarówno w PLN, jak i w USD), co źle wróży dla przychodów grupy. Szacujemy też, że w krótkim i długim terminie w ponadprzeciętnym tempie będą rosły koszty spółki-matki, m.in. ze względu na oczekiwany wzrost wynagrodzeń w latach 2019/20 o 8 proc. rocznie – czytamy w raporcie.

Zobacz również: DM Trigon z rekomendacją “kupuj” oraz ceną docelową 11 zł dla PGE

– Niespodziewanym ciosem dla KGHM będą prawdopodobnie gwałtownie rosnące ceny energii elektrycznej, co może przynieść w 2020 r. dodatkowe koszty operacyjne wynoszące 250 mln zł (względem 2018 r.). Warto dodać, że idee głównego udziałowca dotyczące (1) potencjalnej redystrybucji funduszy emerytalnych, (2) potencjalnych fuzji i przejęć oraz (3) dobrowolnych składek na polskie fundusze infrastrukturalne nie pozostawią naszym zdaniem KGHM bez uszczerbku – podsumowali analitycy.

stooq.pl

Raport sporządzono przy kursie 85,5 zł.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułING: Norwegia podnosi stopy, korona reaguje nerwowo
Następny artykułLitecoin coraz częściej krytykowany. Twórca staje w obronie
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here