Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 12 września, Santander BM obniżył cenę docelową dla spółki KGHM do 55 zł z 59 zł, jednocześnie pozostawiając rekomendację na poziomie „sprzedaj”. Analitycy prognozują, iż skorygowana EBITDA grupy KGHM wzrośnie z 5,45 mld zł w 2018 r. do 5,85 mld zł w roku kolejnym, a następnie spadnie do 4,8 mld zł w 2020 r., by w 2021 r. wynieść zaledwie 4,48 mld zł.


– Ceny miedzi, srebra i złota, trzech podstawowych metali dla KGHM, spadają czwarty miesiąc z rzędu. Osiągnęły nowe minima w skali kilku lat (zarówno w PLN, jak i w USD), co źle wróży dla przychodów grupy. Szacujemy też, że w krótkim i długim terminie w ponadprzeciętnym tempie będą rosły koszty spółki-matki, m.in. ze względu na oczekiwany wzrost wynagrodzeń w latach 2019/20 o 8 proc. rocznie – czytamy w raporcie.

Zobacz również: DM Trigon z rekomendacją “kupuj” oraz ceną docelową 11 zł dla PGE

– Niespodziewanym ciosem dla KGHM będą prawdopodobnie gwałtownie rosnące ceny energii elektrycznej, co może przynieść w 2020 r. dodatkowe koszty operacyjne wynoszące 250 mln zł (względem 2018 r.). Warto dodać, że idee głównego udziałowca dotyczące (1) potencjalnej redystrybucji funduszy emerytalnych, (2) potencjalnych fuzji i przejęć oraz (3) dobrowolnych składek na polskie fundusze infrastrukturalne nie pozostawią naszym zdaniem KGHM bez uszczerbku – podsumowali analitycy.

stooq.pl

Raport sporządzono przy kursie 85,5 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here