Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 27 września, Santander BM obniżył cenę docelową dla spółki Forte do 52,1 zł z 59,7 zł, jednocześnie pozostawiając rekomendację na poziomie „kupuj”.


– W ostatnich miesiącach spółka musiała zmierzyć się z pewnymi przeciwnościami wynikającymi z konsolidacji unijnej branży meblarskiej (sprzedaż udziałów w spółce Poco i detalicznych sklepów meblowych Kika/Leiner przez grupę Steinhoff) i wysokich temperatur w UE (które zmniejszają potencjał rynku sprzedaży). Skłoniło to nas do obniżenia krzywej reprezentującej prognozowany wolumen sprzedaży spółki Forte w krótkim i średnim terminie – czytamy w raporcie

– Sądzimy jednak, że niższe przychody zostaną zniwelowane przez większy od oczekiwań wkład segmentu produkcji płyt. (1) Zoptymalizowana oferta i (2) renegocjowane cenniki powinny zacząć też przynosić efekty w dłuższej (pięcioletniej) perspektywie. Wszystko to przekłada się na naszą pozytywną opinię na temat potencjału dalszego wzrostu marż w spółce Forte. Szacujemy, że spółka jest notowana ze wskaźnikiem EV/EBITDA na koniec roku finansowego 2018 P w wysokości 11,0x, a na koniec roku finansowego 2019P powinno to być 8.6x – dodali analitycy Santander BM.

Zobacz również: PKO Bank Polski wchodzi w blockchain razem z JP Morgan.

XTB xstation

Raport sporządzono przy kursie 43,5 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here