Naga MarketsSantander Bank z ceną docelową przy 184 zł. Poprawa wyników dopiero w 2022 roku - twierdzi DM BDMW najnowszej rekomendacji dla Banku Santander, wydanej przed Świętami, DM BDM wycenił akcje spółki na poziomie 184 zł, podwyższając zalecenie z redukuj do trzymaj. Poprzednia wycena to 145 zł za akcje.

„Podnosimy naszą cenę docelową dla Santander Bank Polska do PLN 184/akcję z PLN 145 poprzednio i podwyższamy zalecenie do Trzymaj z Redukuj. Wyniki banku za 2-3Q20 zaskoczyły pozytywnie, jednak koszty ryzyka „dedykowane na COVID” były istotnie mniejsze niż średnio w sektorze. Ze względu na istotną presję na wynik odsetkowy ze strony obniżek stóp oczekujemy, że znacząca odbudowa wyników banku nastąpi dopiero w 2022 r. (35% r/r). O ile bank wróci do generowania ponadprzeciętnej rentowności, w horyzoncie prognozy ROE pozostanie istotnie niższe niż przed okresem pandemii” – uzasadniono wycenę w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dywidenda dopiero w 2022 roku

Analitycy oceniają, że zysk banku za cały 2020 rok spadnie o 51% do poziomu 1,057 mld zł. O około 9% r/r ma rosnąć zysk w 2021 roku i dopiero mocniejsze odbicie w wynikach ma nastąpić w 2022 roku. Tu prognozuje się wzrost roczny o 33%. W raporcie wskazano także na małe szanse na dywidendę:

„Nie zakładamy dywidendy z zysku za 2020 r. Oczekujemy natomiast, że bank podzieli się z akcjonariuszami zyskiem za 2021 r. Zakładamy 50% wskaźnik wypłaty oraz stopę dywidendy 3%” – dodano.

Wykres spółki wygląda podobnie do innych banków. Kluczowym momentem będzie wybicie głównego oporu w rejonie 195 zł. Mimo, że nadal będzie wtedy obowiązywał szerszy trend spadkowy.

santander

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here