Naga MarketsSantander Bank Polska znalazł się w gronie spółek najsilniej zwyżkującychWczorajsza sesja zakończyła się delikatnym wzrostem WIG20 o 0,4%, tym samym zatrzymał się na poziomie 2136,5 pkt – to jest najwyższym od ponad roku. Tego dnia obroty na polskich blue chipach wyniosły solidne 1,2 mld PLN.

Santander BP odnotował wczoraj wzrost

W gronie spółek najsilniej zwyżkujących, znalazły się m.in. Allegro 2,5%, Pekao 2,3% oraz Santander PL 2,2%. Z drugiej strony znalazły się takie walory jak: CCC -2,1%, Tauron -2,0% oraz LPP -1,6%. Wzrostami również zakończyły się notowania mWIG40 oraz sWIG80, które zyskały odpowiednio: 0,2%/0,5%. We wtorek na europejskich parkietach panowały mieszane nastroje, CAC40 stracił 0,4%, DAX poszedł w dół o 0,1%, natomiast FTSE100 zakończył dzień na blisko rejonów otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kolejny dzień z rzędu główne indeksy z USA znalazły się pod wodą. Najwięcej tego dnia stracił S&P500 (- 0,9%), dalej był Dow Jones (-0,8%), a Nasdaq poszedł w dół o 0,6%. Podczas wtorkowych notowań negatywnie wyróżniły się spółki telekomunikacyjne, za przyczynę obiera się zmniejszenie stopy dywidendy przez dawnego monopolistę z tej branży (AT&T), który zamierza sfinansować przejęcie udziałów w Discovery.

Rynek zastanawia się, czy Fed zamierza podjąć działania wobec rosnącej presji inflacyjnej, która „dusi” rynki. Dzisiaj przed nami o 11:00 odczyt wskaźnika CPI za kwiecień ze strefy euro, a o 20:00 poznamy protokół z posiedzenia FOMC. Na rynkach azjatyckich Shanghai Composite Index delikatnie idzie w dół o 0,4%, a Nikkei traci 1,5% .Od samego rana kontrakty terminowe na DAX i na amerykańskie indeksy świecą się na czerwono.

Autor: Krzysztof Tkocz, analityk BDM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: spółki giełdowe | gpw notowania | usd notowania | kurs dolara forum | blik co to |


Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here