Naga MarketsSantander Bank Polska (d. Bank Zachodni WBK) raportował wyniki za II kw. br., podając, że zysk netto spółki w drugim kwartale 2019 roku spadł do 607,2 mln zł z 651,3 mln zł rok wcześniej. Zysk należny udziałowcom Santander Bank Polska po I połowie 2019 roku wynosił 957,9 mln zł, był więc 12,3 proc. niższy niż rok wcześniej. Wskaźnik ROE wynosi 10,3 proc.

Akcje Santander Bank Polska w dół po wynikach

„Strona przychodowa banku oraz koszty były w II kwartale zbliżone do oczekiwań rynkowych, największe odchylenie w stosunku do konsensusu dotyczyło zawiązanych odpisów” – komentował w rozmowie z Comparic24.tv Radosław Chodkowski:

Santander Bank Polska deklaruje, że chce osiągnąć w tym roku zysk netto wyższy niż w ub.r. i “walczy” o poprawę tego wyniku, poinformował prezes Michał Gajewski. Bank nadal liczy na uzyskanie zapowiadanego poziomu kosztów ryzyka oraz marży odsetkowej w tym roku, komentowała agencja prasowa ISB News.

“Ważnym elementem jest sprzedaż kredytów gotówkowych, jak i funduszy inwestycyjnych, gdzie cały czas są dobre marże. Chcemy mieć wynik lepszy i walczymy o ten lepszy wynik” – powiedział Gajewski podczas prezentacji wynikowej.

Akcje Santander Bank Polska
Akcje Santander Bank Polska

Inwestorzy na wyniki kwartalne reagowali testem lokalnych minimów i spadkiem o nawet 5%. Po godzinie 13:00, akcje spółki tracą jednak około 3,5%, oddając część wcześniejszej deprecjacji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here