Naga MarketsOdział Santander BankSantander Bank Polska (d. Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem BZ WBK jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji. Spółka opublikowała raport z wynikami za zeszły rok. Poniżej kluczowe dane z raportu.

Spółka wypracowała w 2018 roku 2 365,22 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 2 213,05 mld zł zysku rok wcześniej.

Wynik z tytułu odsetek wyniósł 5,74 mld zł wobec 5,28 mld zł rok wcześniej. Wynik z tytułu prowizji i opłat sięgnął 2,06 mld zł wobec 2,01 mld zł rok wcześniej.

Aktywa razem banku wyniosły 205,85 mld zł na koniec 2018 r. wobec 152,67 mld zł na koniec 2017 r.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2018 r. wyniósł 2,17 mld zł wobec 1,92 mld zł zysku rok wcześniej.

Orbex

Sytuacja na wykresie:

Na wykresie mamy optymistyczną sytuację. Mimo, że kurs nie potrafi od dłuższego czasu przełamać zaznaczonego oporu, to jednak nie pojawia się przy nim znacząca reakcja podażowa. Wydaje się, że zgodnie z szerszym trendem, kurs powinien w końcu przełamać strefę oporu.

santander
źródło xStation 5

Czytaj także: Synektik [SNT], Mercor [MCR] – Gorące spółki dnia 25.02.2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZmiany w Ethereum w tym tygodniu. St. Petersburg i Constantinopole wchodzą w życie.
Następny artykułGuten Morgen DAX 25.02.2019
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here