Naga MarketsSantander Bank był wczoraj najsłabszym walorem w indeksie WIG20Indeksy na Wall Street, podobnie jak indeksy z Europy, zakończyły czwartkową sesję z lekką zwyżką. Do najważniejszych wydarzeń poprzedniego dnia należą decyzje EBC, w tym o utrzymaniu stóp i programu skupu aktywów na dotychczasowym poziomie. Wczoraj nieco gorsze dane spłynęły z amerykańskiego rynku pracy – liczba bezrobotnych ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek wyniosła 419 tys. wobec 368 tys. poprzednio oraz wobec konsensusu analityków 350 tys.

Santander Bank akcje spółki straciły 2,7%

Pozytywnie zaskoczyły wyniki Twittera, skorygowany zysk na akcję w II kw. wyniósł 20 centów wobec prognoz analityków zakładających wynik na poziomie 7 centów. Dziś wyniki przedstawią trzy spółki z USA z kapitalizacją powyżej 100 mld USD: Honeywell, NextEra Energy i American Express.WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

Na krajowym parkiecie przeceniły się indeksy dużych i średnich spółek, sesję z lekkim wzrostem zakończył jedynie indeks sWIG80. Wśród blue chipów najmocniej zyskiwał sektor telekomunikacji – Cyfrowy Polsat (+2,5%) ustanowił nowe historyczne maksimum, a Orange (+2,1%) przebiło lokalne szczyty z kwietnia 2021 r. Część zysków z środy oddał sektor bankowy, w tym najsłabszy walor w indeksie WIG20 Santander Bank (-2,7%).

W indeksie mWIG40 na podium zwyżek znalazł się DataWalk (+4,9%), który w trakcie sesji przedstawił komunikat o otrzymaniu zamówienia, którego przedmiotem jest sprzedaż licencji wieczystej platformy analitycznej DataWalk. Na II miejscu w indeksie znalazła się Neuca (+4,6%), która wyznaczyła nowe historyczne maksimum. Przeszło 4% zyskał również PlayWay. Największą korektę odnotowali liderzy poprzedniej sesji – mBank (-2,7%) i Alior (-2,2%).

W indeksie mniejszych spółek dominował Unimot (+9%), który do końca wakacji chce mieć 80 stacji paliw pod marką Avia. Mocne odbicie zapoczątkowane w środę kontynuowało Forte (+7,1%)

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pekao | kurs franka kantor | cyfrowy polsat akcje | pkn orlen notowania | notowania amica | najniższy kurs jena | jak kupić bitcoin |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here