Naga MarketsSanok z mocną rekomendacją i silnymi wzrostami - zapiski giełdowego spekulantaWczoraj światło dzienne ujrzała najnowsza rekomendacja DM BOŚ dla spółki Sanok, opublikowana już po wynikach kwartalnych. Analitycy zalecają kupno akcji, które wycenili na poziomie 19 zł. Powodem rekomendacji były wyniki za pierwszy kwartał, które wypadły zdecydowanie powyżej oczekiwań. Mimo, że od kilku lat obserwujemy tendencję spadkową w wyniku netto, to spółka nadal zarabia, a spadek zdaje się spowolniać. Zaskakująco dobre wyniki za pierwszy kwartał, dają nadzieję, że z czasem zyski znowu zaczną wzrastać. Autorzy raportu szansy na to upatrują w wyższy marżach w segmencie motoryzacyjnym w kolejnych kontraktach. Przypomnijmy także, że po sesji z 19 maja spółka pokazała wyniki za pierwszy kwartał, w tym zysk netto 8,9 mln zł oraz EBITDA 26,6 mln zł.

  • Sanok zaskoczył wynikami
  • DM BOŚ podwyższył rekomendację do 19 zł
  • Kurs zbliża się do linii trendu

W raporcie podano, że w ocenie spółki wpływ pandemii będzie widoczny w kwietniu, a także w maju i w czerwcu w związku z dużą liczbą zmniejszenia/odwołania zamówień przez klientów, co w szczególności ma dotyczyć segmentu motoryzacyjnego i mieszanek gumowych. Związku z tym, słaby raport za II kwartał nie będzie wielkim zaskoczeniem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Blisko linii trendu

Na wykresie mamy dynamiczną zwyżkę przy wzroście obrotów. Daje to spore szanse na przełamanie linii trendu spadowego i dalszy ruch w kierunku 17,50 zł czyli najbliższego oporu.

sanok


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here