Naga MarketsDziałalność Stomil Sanok obejmuje projektowanie oraz produkcję wyrobów gumowych, gumowo-metalowych oraz kombinacji gumy z innymi tworzywami.

sanok
źródło xStation 5

Spółka zanotowała w ostatnich dwóch latach blisko 70% przecenę. Wydaje się, że ma to związek z zyskami, które pogarszają się od połowy 2016 roku. W tym samym czasie przychody nadal notują bardzo stabilny poziom. Na plus w długim terminie działa także fakt bycia spółką dywidendową. Firma regularnie dzieli się zyskiem od 2005 roku, czasem wypłacając bardzo wysokie dywidendy. W akcjonariacie znajdziemy także sporą liczbę różnych funduszy. Na stabilność firmy wpływa także strategia zakładająca sporą dywersyfikację źródeł przychodów. Wszystkie te cechy są korzystne dla inwestorów długoterminowych. Rozpatrując więc spółkę w takim ujęciu, wydaje się, że tak duża przecena może być odbierana jako okazja inwestycyjna. Patrząc jednak w krótszym terminie, to co powoduje spadek notowań, po za niższymi zyskami to również plany dokonania przejęć w Europie.

O ile w długim terminie może być to korzystne, to w krótkim rodzi obawy o wzrost nakładów na inwestycje, a co za tym idzie dalsze obniżanie zysku netto, a tym samym także dywidend. Najbliższy raport za pierwszy kwartał, poznamy 14 maja. Patrząc na wykres tygodniowy, od września ubiegłego roku mamy konsolidację. Wybicie z niej dołem, może oznaczać ruch w kierunku 20 zł. Umiarkowanie pozytywne jest to, że ostatnie zejście na nowe minima tylko nieznacznie poprawiło poziom wcześniejszego dołka. Szukając sygnału do kupna, warto zwrócić uwagę na czytelny układ coraz niższych wierzchołków. Wyjście ponad poziom 30 zł, można więc rozpatrywać jako poprawę sytuacji technicznej.

Czytaj także: Braster [BRA], Śnieżka [SKA] – Gorące spółki dnia 20.05.2019

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here