Naga MarketsSanok Rubber: Wzrosty cen surowców utrzymają się do połowy 2022 r.Warszawa, 17.11.2021 (ISBnews) – Wysoka dynamika wzrostu cen surowców prawdopodobnie utrzyma się do połowy 2022 roku, poinformował prezes Sanok Rubber Piotr Szamburski.

“Pierwotnie liczyliśmy na to, że czwarty kwartał przyniesie stabilizację cen surowców, ale duża dynamika wzrostu cen nadal się utrzymuje i końca tych wzrostów nie widać. Obecnie spodziewamy się, że potrwa to do połowy 2022 roku, a co najmniej połowy drugiego kwartału. Na szczęście, nie mamy problemów w zakresie pozyskiwania surowców” – powiedział Szamburski podczas telekonferencji.W jego ocenie, w motoryzacji nakłada się na to kryzys z dostępem do półprzewodników, co sprawia, że w tym segmencie możliwe jest, że nawet 4-6 kwartałów będą dla spółki trudne i “nieprzyjazne”.

“Stabilizacji w obszarze półprzewodników spodziewamy się w 2023 roku” – dodał.

Jak podkreślił prezes, choć “motoryzacja spółce ciąży”, pozostałe segmenty notują solidne, a nawet bardzo dobre wyniki, dlatego bardzo trudno prognozować jak będą wyglądały wyniki w najbliższych kwartałach.

Sanok Rubber Company zajmuje się produkcją wyrobów gumowych, gumowo-metalowych oraz kombinacji gumy z innymi tworzywami. Spółka jest producentem mieszanek gumowych posiadającym bogatą ofertę produktową dla motoryzacji, budownictwa, rolnictwa, farmacji i AGD. Jest notowana na GPW od 1997 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 976 mln zł w 2020 r.

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here