Naga MarketsSanok Rubber: Poziom marż z I półr. nie do utrzymania w II poł. 2021 rokuWarszawa, 30.09.2021 (ISBnews) – Duża presja kosztowa sprawia, że Sanok Rubber oczekuje obniżki marż w II półroczu 2021 roku, a szczególnie IV kwartał stoi także pod znakiem zapytania, jeśli chodzi o poziom sprzedaży, poinformował prezes Piotr Szamburski.

„Bardzo duża presja kosztowa w trzech obszarach, surowców, cen energii i płac, sprawia, że oczekujemy raczej obniżki marż w II półroczu 2021 roku, a szczególnie w IV kwartale pod znakiem zapytania stoi poziom przychodów, klienci coraz częściej kasują lub przesuwają zamówienia” – powiedział Szamburski podczas wideokonferencji.W I półroczu 2021 roku rentowność netto w grupie Sanok Rubber wyniosła 5%, w porównaniu do 2,5% rok wcześniej i była taka sama, jak w analogicznym okresie przedpandemicznego roku 2019.

Zdaniem prezesa, najgorsze, jeśli chodzi o wzrosty cen surowców jeszcze ciągle jest przed nami.

„To nas dotknie mocno w III i IV kwartale, niektóre wzrosty mogą być nawet rzędu kilkudziesięciu procent. Utrzymanie marż z pierwszego półrocza wydaje się praktycznie niemożliwe” – dodał.

W jego ocenie, dużą niewiadomą jest także rok 2022.

„Ciągle jeszcze mamy dobrą koniunkturę w przemyśle, poziom zamówień na I kwartał i I półrocze kształtuje się pozytywnie, w budownictwie też sytuacja jest dość dobra, natomiast dużym znakiem zapytania jest motoryzacja, gdzie nasila się niepewność, niepotwierdzanie zamówień itp. Kryzys na rynku półprzewodników, powodujący przestoje w produkcji, na pewno będzie nam towarzyszył do końca roku i zapewne także w roku 2022” – dodał prezes.

Szef Sanok Rubber ma nadzieję, że sytuacja powinna się stabilizować w II półroczu 2022 roku.

invest

Sanok Rubber Company zajmuje się produkcją wyrobów gumowych, gumowo-metalowych oraz kombinacji gumy z innymi tworzywami. Spółka jest producentem mieszanek gumowych posiadającym bogatą ofertę produktową dla motoryzacji, budownictwa, rolnictwa, farmacji i AGD. Jest notowana na GPW od 1997 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 976 mln zł w 2020 r.

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here