Naga MarketsSanok Rubber obniżył planowany capex na ten rok do ponad 40 mln złWarszawa, 30.09.2021 (ISBnews) – Nakłady inwestycyjne grupy Sanok Rubber wyniosą ponad 40 mln zł w 2021 roku, wobec wcześniej zakładanych 60 mln zł, poinformował prezes Piotr Szamburski.

„W obszarze inwestycji działamy bardzo ostrożnie, bo sytuacja na rynku wciąż jest niestabilna. Raczej widzimy już, że zaplanowany capex częściowo przesunie się na kolejny rok. Zrealizujemy najprawdopodobniej w tym roku inwestycje na poziomie 40 mln zł plus” – powiedział Szamburski podczas wideokonferencji.W I półroczu br. grupa zrealizowała nakłady inwestycyjne na poziomie 15,9 mln zł, w porównaniu do 32,5 mln zł rok wcześniej i 56,1 mln zł w I półroczu 2019 roku.

„Większość środków przeznaczymy na segmenty mieszanek i budownictwa, nieco mniej na motoryzację. Równomiernie we wszystkich segmentach rozłożony będzie natomiast capex odtworzeniowy” – dodał prezes.

Zastrzegł przy tym, że są pewne obawy, czy wszyscy dostawcy sprzętu będą w stanie wywiązać się terminowo z zamówień, jest tu zatem element niepewności.

Sanok Rubber Company zajmuje się produkcją wyrobów gumowych, gumowo-metalowych oraz kombinacji gumy z innymi tworzywami. Spółka jest producentem mieszanek gumowych posiadającym bogatą ofertę produktową dla motoryzacji, budownictwa, rolnictwa, farmacji i AGD. Jest notowana na GPW od 1997 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 976 mln zł w 2020 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lew pln | gpw ten square games | Kurs dolara nowozelandzkiego | kurs korony norweskiej | akcje playway | pkn akcje | gpw comarch |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here