Naga MarketsSanok Rubber liczy, że w kolejnych miesiącach marże nie będą gorsze r/rSanok Rubber Company liczy na to, że kolejne miesiące będą co najmniej nie gorsze niż rok wcześniej pod względem marż, poinformował prezes Piotr Szamburski.

Sanok Rubber zbliża się do wcześniejszych oczekiwań sprzed pandemii

“Mamy nadzieję, że kolejne miesiące będą co najmniej nie gorsze jeśli chodzi o marże. Zbliżamy się do naszych wcześniejszych oczekiwań sprzed pandemii. Chcemy wierzyć, że jest lepiej w segmencie motoryzacji, październik i listopad wyglądają przyzwoicie, na grudzień patrzymy może mniej optymistycznie, ale grudzień tradycyjnie jest najsłabszy w czwartym kwartale” – powiedział Szamburski podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zastrzegł jednocześnie, że w dłuższej perspektywie kluczowa będzie kwestia realnej sprzedaży.

“Dopiero patrząc na sprzedaż w segmencie automotive w kolejnych miesiącach, będziemy w stanie stwierdzić na ile trwałe może być to odbicie” – wyjaśnił.

Spółka zastrzegła, że w pozostałych segmentach pandemia koronawirusa nie miała takiego znaczącego wpływu na sprzedaż i marże.

“W budownictwie wydaje się, że sytuacja powinna być stabilna do końca roku” – zaznaczył prezes.

Sanok Rubber Company zajmuje się produkcją wyrobów gumowych, gumowo-metalowych oraz kombinacji gumy z innymi tworzywami. Spółka jest producentem mieszanek gumowych posiadającym bogatą ofertę produktową dla motoryzacji, budownictwa, rolnictwa, farmacji i AGD. Jest notowana na GPW od 1997 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 052 mln zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here