Naga MarketsSanok Rubber: II kwartał może być porównywalny do okresu sprzed pandemiiSanok Rubber zanotuje “imponujący wzrost” r/r w II kwartale, natomiast w porównaniu do kwartałów sprzed pandemii koronawirusa, z lat 2018-2019, będzie to wynik porównywalny, zapowiedział prezes Piotr Szamburski.

“Pierwszy kwartał był wyjątkowo dobry, wydaje się, że drugi kwartał będzie troszkę słabszy, przede wszystkim w motoryzacji. Oczywiście, w ujęciu rok do roku będzie to imponujący wzrost, ale w porównaniu do kwartałów niecovidowych, z lat 2018-2019, zapewne będzie dość płasko” – powiedział Szamburski podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak podkreślił, duże znaczenie dla dalszej części roku będzie miał rozwój sytuacji na rynku surowców, które w ostatnich miesiącach wyraźnie drożeją, o kilka-kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent.

“Tendencje w obszarze surowców nie są pozytywne i jeszcze nie miały odzwierciedlenia w naszych wynikach. Druga sprawa to zmiana na rynku pracy, gdzie widać duży wzrost oczekiwań płacowych. Do perspektyw sprzedażowych w 2021 roku trzeba podchodzić ostrożnie, zwłaszcza w motoryzacji, gdzie wciąż dają się we znaki ograniczenia związane z brakiem chipów. Przemysł i budownictwo powinny być stabilne” – podsumował prezes.

Sanok Rubber potwierdza capex na poziomie ok. 60 mln zł w 2021 roku

Po “ekstremalnie ostrożnym” I kwartale br., Sanok Rubber będzie w kolejnych inwestował nieco odważniej, ale nadal z ostrożnością, poinformował prezes Piotr Szamburski. Grupa potwierdza, że nakłady inwestycyjne wyniosą ok. 60 mln zł w całym 2021 roku.

“W I kwartale byliśmy ekstremalnie ostrożni w obszarze inwestycji. Dość dobre wyniki I kwartału dadzą nam trochę więcej odwagi do realizacji inwestycji w kolejnych kwartałach, ale będziemy się trzymali rocznego poziomu około 60 mln zł” – powiedział Szamburski podczas wideokonferencji.

W I kwartale 2021 r. capex wyniósł 4,46 mln zł w porównaniu do 23,47 mln zł rok wcześniej.

“Będziemy nadal podchodzić selektywnie do inwestycji w poszczególnych obszarach” – dodał prezes.

invest

W 2020 roku nakłady grupy wyniosły ok. 50 mln zł.

Szef spółki zapowiedział również, że po I półroczu powinna zapaść decyzja odnośnie zakończenia przeglądu opcji strategicznych.

“Wrócimy do tej dyskusji w związku z pojawiającymi się możliwościami akwizycyjnymi” – wyjaśnił.

Brak dywidendy w ub.r. był odstępstwem, wkrótce decyzja dot. 2020 r.

Zarząd Sanok Rubber w najbliższych dniach przedstawi rekomendację dotyczącą podziału zysku za 2020 roku, zapowiedział prezes Piotr Szamburski. Podkreślił, że brak wypłaty dywidendy w 2020 roku był “odstępstwem”, a patrząc wstecz Sanok jest spółką dywidendową.

“Jeszcze nie podjęliśmy decyzji w sprawie podziału zysku, ale nastąpi to w najbliższych dniach” – powiedział Szamburski podczas wideokonferencji.

Zastrzegł, że spółka nie ma oficjalnej polityki dywidendowej, ale w ostatnich latach funkcjonowała w nieformalnym modelu, przewidującym przeznaczania 40-60% zysku netto na dywidendę.

“Nie licząc, oczywiście, poprzedniego roku, który był odstępstwem ze względu na trudną sytuację związaną z pandemią. Jednak patrząc wstecz, jesteśmy spółką dywidendową” – dodał prezes.

Sanok Rubber odnotował 36,22 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 51,46 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2020 r. wyniósł 43,3 mln zł wobec 34,33 mln zł zysku rok wcześniej.

Sanok Rubber Company zajmuje się produkcją wyrobów gumowych, gumowo-metalowych oraz kombinacji gumy z innymi tworzywami. Spółka jest producentem mieszanek gumowych posiadającym bogatą ofertę produktową dla motoryzacji, budownictwa, rolnictwa, farmacji i AGD. Jest notowana na GPW od 1997 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 976 mln zł w 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji orlen | echo investment kurs | btc kurs wykres | notowania mercator | dolar notowania | notowania s&p 500 | komentarze giełdowe |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here