Naga MarketsSpółka Sonka od czasu debiutu na NewConnect w październiku utrzymuje stabilny kurs akcji, a grudniowe informacje o nowych projektach portowania gier przy współpracy z Ragged Games oraz QubicGames wpłynęło na ich umocnienie. O profilu działalności spółki, planowanych premierach oraz przyszłości rynkowej redaktor Comparic24.tv, Agnieszka Zaręba, rozmawiała z prezesem zarządu Sonka, Rafałem Sankowskim.


Sonka z nowymi umowami oraz długą listą premier na początek 2020 roku

Sona w grudniu zawarła dwie nowe umowy współpracy, które mają zapewnić utrzymanie dobrych wyników z trzeciego kwartału. Pierwsza z nich została zawarta z Ragged Games i dotyczy portowania oraz wydania gry Bum Simulator na platformy Playstation 5 oraz Xbox Scarlett. Drugą podpisano natomiast z QubicGames, jednym ze współzałożycieli Sonki, w zakresie współpracy w wydaniu i dystrybucji gry „Dex” na platformie Nintendo Switch.

„Na podstawie zawartej umowy Sonka udzieli QubicGames wsparcia finansowego oraz wsparcia w wydaniu i dystrybucji Gry, w zamian za wynagrodzenie stanowiące udział procentowy w przychodach ze sprzedaży Gry (Revenue Share). Właścicielem prawa do korzystania z gry komputerowej o nazwie „Dex” w zakresie potrzebnym do wydania oraz dystrybucji Gry na platformie Nintendo Switch jest QubicGames. Premiera Gry planowana jest w pierwszej połowie 2020 r.” – informowano w komunikacie prasowym.

W pierwszym raporcie okresowym publikowanym po debiucie spółki na NewConnect, zysk netto za III kw. 2019 roku wyniósł ponad 230 tysięcy złotych, w porównaniu do straty rzędu 90 tysięcy złotych rok wcześniej. Łącznie, w trzech pierwszych kwartał br. Sonka wypracowała 1,15 mln zł zysku netto, czyli pięciokrotnie więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku.

W rozmowie w Comparic24.tv prezes zarządu Sonka, Rafał Sankowski, mówił między innymi o licznych premierach planowanych na pierwszy kwartał i pierwszą połowę 2020 roku. Wśród ważniejszych tytułów znalazły się Unlucky Seven i BE-A Walkier (oba portowane z PC, wydanie na Nintendo Switch) oraz Hamster BoB (port z Androida na Nintendo Switch). Do końca drugiego kwartału przyszłego roku na rynku ma pojawić się również Farm Tycoon na platformach Nintento Switch, PS4 oraz XBOX po porcie z PC.

Sonka zyskiwała na debiucie NewConnect 66,7%. Dzięki nowym współpracom akcje powrócą do poziomu 7,5 zł?

Kurs akcji producenta gier Sonka na otwarciu pierwszego dnia notowań na rynku NewConnecy rósł o 66,7% do poziomu 7,5 zł. Od końcówki października akcje osuwały się najniżej w okolice 4,4 zł, a w grudniu  poruszają się stabilnie pod poziomem 6 zł. Wzrost pod koniec roku został zapewniony między innymi dzięki dwóm umowom w zakresie dystrybucji i portowania gier, o których wspominano powyżej.

Akcje Sonka. Źródło: Topstock.pl

Sonka prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie portowania (przerabiania gry z jednej platformy na inna) gier na konsole oraz produkcjach własnych gier. Spółka została założona w sierpniu 2017 r. przez: Pana Rafała Sankowskiego, Pana Bartosza Moniewskiego oraz spółkę PlayWay S.A., wiodącego producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., a także QubicGames S.A., doświadczonego gracza na rynku gamedev, notowanego od 2016 r. na rynku NewConnect. Sonka sama debiutowała na NewConnect, gdzie jest akcje są dostępne od października bieżącego roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin podbija kosmos! Portfel BTC krąży po orbicie okołoziemskiej
Następny artykułDobre dane z USA pomagają dolarowi. W tym tygodniu USD czeka na FOMC
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here