Naga MarketsPołudniowokoreański gigant elektroniczny Samsung opracowuje własną sieć blockchain i przymierza się do emisji swojego tokena w niedalekiej przyszłości. Zgodnie z informacjami przekazanymi od osoby zaznajomionej z sytuacją wewnętrzną firmy, Samsung buduje swój „mainnet” w oparciu o blockchain Ethereum. Prace są na etapie prowadzenia „wewnętrznego eksperymentu”.


Samsung Coin wejdzie do publicznego obrotu?

blockchain mobile smartphoneObecnie myślimy o stworzeniu prywatnego łańcucha bloków, chociaż nie zostało to jeszcze zatwierdzone przez zarząd. Może to być także publiczny blok blockchain, ale myślę, że będzie on hybrydowy – to znaczy będzie połączeniem publicznych i prywatnych bloków – powiedział anonimowy informator.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z przekazanymi informacjami, po ukończeniu rozwoju technologii blockchain, Samsung może także wprowadzić token „Samsung Coin”.

Oczekujemy, że Samsung Coin pojawi się na rynku, ale kierunek rozwoju nie został jeszcze ustalony – brzmi oficjalne stanowisko firmy.

Jeśli firma opracuje publiczny blok blockchaina w przyszłości, Samsung Coin może być przedmiotem publicznego obrotu na giełdach kryptowalut, na równi z Bitcoinem (BTC) czy Eterem (ETH). Samsung może również wprowadzić technologię blockchain do swojej aplikacji płatniczej Samsung Pay, ale według aktualnych informacji decyzja ta nie została jeszcze podjęta. Zespół zadaniowy Samsunga ds. technologii blockchain rozwija się aktywnie od co najmniej roku i zgodnie z raportem pracuje nad wieloma projektami.

Pod koniec lutego Samsung ogłosił wprowadzenie na rynek nowego modelu smartfonu jednocześnie w Seulu, San Francisco i Londynie. Galaxy S10 posiada funkcję Samsung Knox, a w jej ramach portfel na kryptowaluty. Nowe smartfony Samsunga z serii Galaxy S10 mają funkcje portfela dla Ethereum (ETH), Bitcoina (BTC) i dwóch innych tokenów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here