Naga MarketsApple zmaga się z gorszą sytuacją telefonicznego rynku w Chinach, podobnie Samsung,  jak wskazują ostatnie raporty zyski netto spadły. W czwartym kwartale 2018 roku Samsung Electronics odnotował 31 procentowy spadek zysku netto. Spadek był spowodowany mniejszymi o 33% zyskami operacyjnymi w segmencie telefonów komórkowych.


Duży spadek zysków netto Samsunga

Analitycy Samsunga tłumaczą spadki różnymi czynnikami geopolitycznymi, w tym między innymi wojną handlową na linii USA- Chiny. Ze względu na niepewność makroekonomiczną, firma poinformowała, że ​​jej działalność w zakresie pamięci komputerowej prawdopodobnie nie ulegnie silnemu odbiciu aż do drugiego kwartału 2019 roku.

“Patrząc w przyszłość, Samsung spodziewa się, że popyt w branży pamięci utrzyma się na niskim poziomie w pierwszym kwartale ze względu na sezonowość i niepewność makroekonomiczną, a także korekty zamówień dokonywane przez głównych klientów” – powiedział Samsung.

CW Chung, analityk w Nomura, powiedział The Wall Street Journal, że pierwszy kwartał 2019 roku będzie trudnym okresem dla Samsunga, który powinien stopniowo się odbudować dopiero w drugiej połowie roku. “Spodziewamy się, że kwartalne zyski Samsunga osiągną najniższy poziom w pierwszym kwartale 2019 roku i zaczną się poprawiać dopiero od drugiej połowy roku”, powiedział CW Chung.

TrendForce poinformował, że cena dynamicznej pamięci (DRam) spadnie o ponad 20 procent w pierwszym kwartale tego roku, co może przyczynić się do pogorszenia wyników firmy w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Jednak pomimo spowolnienia globalnej gospodarki, gigant elektroniczny z Korei Południowej powiedział, że czeka na wzrost popytu na produkty pamięciowe, który ma pojawić się na początku czerwca.“W roku 2019 firma spodziewa się, że ogólne roczne zyski spadną z powodu słabszej wydajności działalności związanej z pamięcią komputerową. Oczekuje się, że popyt na produkty pamięciowe i panele [organiczne diody elektroluminescencyjne] odbije się w drugiej połowie roku”, stwierdziła firma .

Ze względu na szeroką gamę działalności Samsung, w tym produkcję wyświetlaczy QLED, chipy, telewizory i urządzenia, słabnący popyt na telefony komórkowe z wyższej półki w kluczowych regionach, takich jak Chiny, miał mniejszy wpływ na ogólną sytuację firmy. Jednak analitycy nie spodziewali się aż tak dużego spadku zysków netto Samsunga.
Intel, Nvidia, czyli pozostali giganci technologiczni zanotowali w ciągu ostatnich dwóch tygodni spadek ceny o 5 do 15 procent, co świadczy o słabości branży technologicznej.

Sytuacja techniczna na wykresie

Kurs akcji Samsunga dotarł do kluczowego oporu, mowa tutaj o równości z poprzednim ruchem wzrostowym. Aktualnie należy brać pod uwagę poziom 46500. Odbicie w tym miejscu wygeneruje sygnał spadkowy z celem nawet na ostatnie dołki – 37000. Jeśli natomiast dojdzie do zanegowania układu, pojawi się sygnał kupna i rynek może wrócić do trendu wzrostowego.

Wykres akcji SamsungaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here