Naga MarketsKryptowaluty mają niezaprzeczalną zaletę jaką jest ich zdecentralizowany charakter oraz możliwość dokonywania transakcji bezpośrednio pomiędzy stronami (bez udziału pośrednika np. banku). Te możliwości narzucają jednak również pewne ograniczenia, które dość skutecznie mogą zniechęcać nowe osoby do zainteresowania się cyfrowymi aktywami. Mowa tu oczywiście o pełnej odpowiedzialności, którą posiadacze kryptowalut biorą na siebie.


Bezpieczeństwo vs wygoda

Decydując się na wymianę walut fiducjarnych (fiat) na kryptowaluty, każdy użytkownik bierze na siebie 100% odpowiedzialność za bezpieczne przechowywanie tych środków. Wiele mówi się na temat bezpieczeństwa i sposobów przetrzymywania cyfrowych aktywów.

Jednym z najbezpieczniejszych sposobów przechowywania kryptowalut jest trzymanie ich za offline’owym portfelu (np. sprzętowym). Bezpieczeństwo nie idzie w tym przypadku jednak z wygodą i komfortem użytkowania. Dokonywanie płatności z portfela sprzętowego może być dla niektórych osób dość uciążliwe. W związku z tym, część osób postanawia niewielką część swoich cyfrowych aktywów (potrzebnych do dokonywania mikropłatności) przechowywać np. w portfelach mobilnych, umożliwiających wygodne dokonywanie płatności.

W zdecydowanej większości przypadków, portfele tego typu były jedynie zewnętrznymi aplikacjami i nie gwarantowały zbyt wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Wychodząc jednak użytkownikom kryptowalut na przeciw, niektórzy producenci smartfonów postanowili stworzyć dedykowane rozwiązania będące integralną częścią urządzenia.

Smartpfone z crypto-walletem

Już w drugiej połowie minionego roku, tajwański producent elektroniki użytkowej HTC zaprezentował smartphone oparty na technologii blockchain HTC Exodus 1. W podobnym kierunku poszedł także Samsung, który pod koniec lutego br. ogłosił wprowadzenie na rynek nowego modelu smartfonu. Galaxy S10 posiada funkcję Samsung Knox, a w jej ramach portfel na kryptowaluty. Nowe smartfony Samsunga z serii Galaxy S10 mają funkcje portfela dla Ethereum (ETH), Bitcoina (BTC) i dwóch innych tokenów.

Samsung wypuszcza kolejny smartpone z portfelem kryptowalutowym

Z najnowszych doniesień wynika także, że najnowsze modele Samsunga Galaxy Note 10 będą posiadały w swojej ofercie pre-instalowany portfel kryptowalutowy. Ma to na celu zwiększenie przyjęcia technologii blokchain. Zgodnie doniesieniami Wall Street Journal, nowy produkt koreańskiego producenta jest wariantem flagowego produktu Samsung Galaxy Note 10, ale sprzedawanym jako “KlaytnPhone”.

Nowa edycja dostępnego od dziś flagowca nie będzie się różnić od istniejących już Galaxy Note 10. Kupujący KlaytnPhones uzyskają również pewną ilość natywnej kryptowaluty Klay. Niestety, smartphone dostępny jest póki co jedynie w Korei Południowej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzwartkowe kursy walut – euro, dolar i frank nadal tracą do złotego. Kurs funta w górę przez Brexit
Następny artykułNotowania ropy i miedzi silniej odbijają w połowie tygodnia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here