Naga MarketsSamsung – jeden z największych producentów smartfonów coraz lepiej radzi sobie z kryptowalutami. Źródło: Creative Commons
Autor: Stefan

Przedsiębiorstwo Squire Mining zajmujące się wydobyciem kryptowalut poinformowało we wtorek, że zaoferuje chipy ASIC 10nm nowej generacji, za których stworzenie odpowiedzialny będzie gigant technologiczny, Samsung Elelectronics. Prototypowy produkt ma zostać zaprezentowany już 30 września bieżącego roku.


Squire Mining pozyskuje $20 mln i od razu bierze się do pracy

“Nasz czołowy zespół inżynierów i programistów pracuje obecnie z Gaonchips nad opracowaniem wstępnego układu ASIC do wydobywania Bitcoin Cash, Bitcoin i innych związanych z nim walut kryptograficznych przy użyciu technologii, która po potwierdzeniu i zaakceptowaniu jako spełniająca określone specyfikacje i kryteria, będzie stanowić podstawę wstępnego testu masowej produkcji układu ASIC prowadzonego przez Samsung Electronics” – poinformowało przedsiębiorstwo w oświadczeniu.

Warto zauważyć, że Squire Mining jest świeżym graczem na rynku miningu, który zakończył wstępny etap finansowania w połowie sierpnia pozyskując niemal 20 mln USD na dalszych rozwój. Gwałtowny rozwój widoczny w sektorach łańcucha bloków i walut cyfrowych niesie ze sobą zrozumiałą okazję dla nowych dostawców, tworzących mikroukłady i architekturę systemów nowej generacji … Kontynuując poszukiwanie potencjalnych okazji biznesowych, postrzegamy mikroukłady ASIC nowej generacji jako podstawowy komponent w tworzeniu bardziej opłacalnych i wydajnych technologii dla dynamicznie rozszerzającego się rynku produktów związanych z łańcuchem bloków i walutami cyfrowymi” – twierdzi Squire Mining Ltd.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Samsung po cichu wchodzi na rynek kopania kryptowalut

Samsung wkracza do przemysłu górniczego ASIC w 2018 roku tylnymi drzwiami, nie robiąc wokół siebie zbyt wiele zamieszania. Wydaje się, że firma odpowiada również za wykonanie chipów dla kilku innych producentów górniczych takich jak Innosilicon.

Samsung raportując rekordowe zarobki w 2018 roku przypisał je do produkcji półprzewodników ASIC. Ponadto, coraz więcej producentów koparek informuje, że korzysta z technologii 10 nm. Co prawda większość nie zdradza szczegółów odnośnie swojego łańcucha dostaw, tropy kierują jednak głównie do Samsunga lub TSMC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here