Naga MarketsSamsung - jeden z największych producentów smartfonów wchodzi na rynek walutowy.  Creative Commons Autor: Stefan
Samsung – jeden z największych producentów smartfonów wchodzi na rynek walutowy.
Creative Commons
Autor: Stefan

O Samsungu słyszeli prawdopodobnie wszyscy – jeśli nie posiadasz telefonu sygnowanego logiem Samsunga, to być może jesteś właścicielem innego sprzętu RTV czy AGD koreańskiego producenta. Okazuje się, że Samsung nie poprzestaje w wysiłkach i zaczyna swoją ekspansję na rynku walutowym.


Jako globalna marka, Samsung ma niezwykle dużo do czynienia z rynkiem walutowym – popularnym foreksem. Przedsiębiorstwo z Korei Południowej sprzedaje swoje produkty na całym świecie, inkasując dolary, jeny, szwajcarskie franki, złotówki czy ruble. Efektywność finansowa przedsiębiorstwa o takim rozmiarze jak Samsung jest szczególnie mocno narażona na ryzyko zmiany kursu walut. Dziś dowiedzieliśmy się o podjęciu współpracy pomiędzy Samsung Securities, a grupą CLS, której głównym działaniem jest ograniczenie ryzyka na rynku forex.

Te artykuły również Cię zainteresują
Samsung Securities jest pierwszą w historii instytucją nie będącą jednocześnie bankiem, która podjęła współpracę z grupą CLS. Misją grupy jest wzmocnienie stabilności finansowej członków grupy oraz jej klientów poprzez oferowanie standaryzowanych rozliczeń pieniężnych, które nie tylko stają się tańsze poprzez redukcję marży ale również zmniejszają koszty finansowe związane z przewalutowaniem zobowiązań lub należności podmiotów korzystających z usług członków grupy.

Co z tym wszystkim ma wspólnego Samsung? Znany również z bycia największym konkurentem Apple producent smartfonów posiada również spółkę – córkę, która zajmuje się świadczeniem usług finansowych związanych z zarządzaniem majątkiem czy pośredniczeniem w obrocie instrumentami finansowymi. Historia Samsung Securities sięga 1982 roku, a pierwsza oferta publiczna spółki (IPO) przebiegła na koreańskim parkiecie już w 1988 roku.

Seong Min Han, jeden z dyrektorów generalnych Samsung Securities skomentował wejście spółki do grupy CLS następującymi słowami:  Możliwość brania czynnego udziału w rozliczeniach w ramach grupy to kolejny milowy krok dla Samsung Securities w celu ograniczenia ryzyka rozliczeniowego [związanego z zmiennością kursów]. Oczekujemy, że współpraca pozwoli nam na znaczne zredukowanie ryzyka kredytowego naszych kontrahentów oraz pozwoli na czerpanie korzyści z wprowadzenia bardziej zautomatyzowanego i uproszczonego procesu operacji handlowych.

Chcesz handlować akcjami największych spółek świata? Sprawdź ofertę FxPro i handluj akcjami Apple, Samsunga czy Volkswagena.

Można spodziewać się, że w związku z podjęciem współpracy Samsung Securities z grupą CLS, nasz dobrze znany Samsung odczuje korzyści w postaci zwiększonej płynności oraz lepszych wyników z podstawowej działalności prowadzonej przez koreańskiego giganta. Prawdopodobnie jednak na efekty współpracy pomiędzy podmiotami będzie trzeba jeszcze poczekać. Rzut oka na wykres Samsung Ltd. notowanego na LSE:chartConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here