Naga MarketsNie minęło pół roku od mementu, gdy Samsung ogłosił wprowadzenie na rynek nowego modelu smartfonu Galaxy S10 z wbudowanym portfelem obsługującym mi.in Bitcoina i Ethereum, co miało miejsce jednocześnie w Seulu, San Francisco i Londynie, a już doczekaliśmy się informacji o testach stworzonego przez Samsunga blockchaina.


Uruchomiona została wersja beta blockchaina SDK na podbudowie platformy Ethereum, stworzonego dla najnowszej serii smartfonów Galaxy – chodzi konkretnie o modele Galaxy S10e, S10+, S10, S10 5G a także Galaxy Fold.

SDK udostępniony zostanie na razie deweloperom współpracujących z koreańskim potentatem, lecz nie wszystkim z automatu, lecz na specjalny wniosek. Będą mieli oni dostęp do zestawu narzędzi związanych m.in. z zarządzaniem rachunkami użytkowników, autoryzacją podpisów cyfrowych przy realizacji transakcji oraz przetwarzaniem danych transakcyjnych. Przydatną opcją będzie możliwość połączenia z portfelami sprzętowymi takimi jak Trezor czy Ledger.

Zobacz również: Samsung coraz ważniejszym graczem na rynku chipów do koparek

W zestawie znajdują się także narzędzia do specjalnej przeglądarki opartej na blockchainie, stosowanej w połączeniu ze zdecentralizowanymi aplikacjami (dAppami), umożliwiające dokonywanie szybszych płatności za pomocą kryptowalut oraz obliczanie wysokości opłat w oparciu o realne kursy giełdowe. Testowane przez deweloperów funkcjonalności mają obniżyć koszty tworzenia dAppów na urządzeniach Samsunga.

Mowa jest także o możliwości dostępu do historii transakcji z „węzła pośredniczącego”, przy czym nie wiadomo, czy chodzi tutaj o węzeł Ethereum prowadzony bezpośrednio przez Samsunga, czy dane uzyskiwane przez pośrednika.

O planach uruchomienia przez Samsunga własnego mainnetu mówiło się już od pewnego czasu. Prawdą okazały się doniesienie, że będzie on oparty na Ethereum. Teraz pozostaje jeszcze poczekać na oficjalne wypuszczenie długo oczekiwanego Samsung Coin, który rzekomo ma być połączony z aplikacją płatniczą Samsung Pay, a także na owoce współpracy z firmami telekomunikacyjnymi w zakresie mobilnych kart identyfikacyjnych opartych na blockchainie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here