Naga MarketsWedług Samsunga, giganta wartego 290 mld dolarów, smartfony są obecnie najbezpieczniejszymi urządzenia, kiedy korzystamy z transakcji kryptowalutowych. 

Portfele na smartfony takie jak Blockchain i Jaxx, są aplikacjami typu “go-to”, z których większość użytkowników kryptowalut korzysta do wysyłania i odbierania płatności cyfrowymi aktywami.

Joel Snyder, starszy konsultant IT, współtwórca Samsung Insights, w swoim niedawnym wyjaśniał, że smartfony są znacznie bezpieczniejsze niż laptopy i inne urządzenia ze względu na obecność środowiska Trusted Execution Environment (TEE).

Większość smartfonów ma natywne środowisko zwane TEE, które działa jako oddzielne środowisko wykonawcze z własną pamięcią i magazynem danych, odizolowane od urządzenia. Dlatego nawet system operacyjny taki jak Android nie może sięgnąć do TEE i potencjalnie zainicjować zmian w jego pamięci.

W przypadku ataku hakerskiego lub naruszenia bezpieczeństwa, atakujący nie mogą włamać się do TEE i próbować wykraść danych z tego środowiska, takich jak klucze prywatne portfeli kryptowalut, a to z uwagi na to, że  TEE jest całkowicie niezależny od urządzenia.

Zobacz też: AMD i Samsung liczą zyski z kryptowalut

Na laptopach lub komputerach, które korzystają z konwencjonalnych jednostek pamięci masowej, takich jak dysk twardy lub SSD, haker może łatwo włamać się do pamięci i wykraść cenne informacje dotyczące finansów, w tym dane portfeli kryptowalut, które mogą doprowadzić do utraty środków i zasobów przechowywanych w aktywach cyfrowych.

“Dlatego smartfony mają przewagę nad laptopami i komputerami stacjonarnymi w portfelach z kryptowalutami: bez korzyści płynących ze sprzętowego TEE, klucze są bardziej podatne na ataki. Istnieje jednak istotne zastrzeżenie: naiwny twórca portfela może po prostu przechowywać klucze w normalnym schowku znajdującym się w wewnętrznej pamięci telefonu, a w takim przypadku istnieje niewielka dodatkowa ochrona płynąca z wykorzystania platformy smartfona. Zdarza się też, że sam portfel może być złośliwym oprogramowaniem, w takim przypadku wszystko się może zdarzyć. Jednak przy odpowiednim portfelu wykorzystującym zalety smartfonu z TEE, nie ma miejsca na bezpieczniejsze przechowywanie pieniędzy.” – wyjaśnia Snydertokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: EUR/USD, AUD/NZD, Srebro
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 27.07.2018
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here