Naga MarketsSamsung, największa firma w Korei Południowej, rozpoczęła fazę produkcji sprzętu do wydobywania bitcoinów i kryptowalut – układów ASIC. W ubiegłym roku koreański gigant nawiązał współpracę z chińskim producentem sprzętu i zakończył badania nad chipami wydobywczymi.


Firma prowadzi jedną z największych fabryk półprzewodników na świecie i jak się okazuje będzie produkować i dostarczać sprzęt do wydobycia kryptowalut, najpierw na rynek chiński. W perspektywie długoterminowej Samsung planuje rozszerzyć sprzedaż na inne rynki, takie jak Korea Południowa i Japonia, gdzie jest większe zapotrzebowanie na kryptowaluty.

W nadchodzących miesiącach Samsung zamierza również produkować układy graficzne dla górników którzy wydobywają mniejsze karyptowaluty.

Firma ma duże i wyspecjalizowane zakłady produkcyjne półprzewodników, które są w stanie wykonać zamówienia dowolnej wielkości. Od zeszłego roku Samsung jest wyłącznym dostawcą ekranów OLED dla linii produkcyjnej Apple X dla iPhone’a, ponieważ jest to jedyna firma, może sprostać wymaganiom Apple’a.

Obecnie tajwańska TSMC pozostaje jedyną dużą firmą, która dostarcza sprzęt do Bitmain – światowego producenta koparek m.in z serii Antminer. Wejście Samsunga do globalnego sektora wydobywczego kryptowalut może stworzyć konkurencję na tym zmonopolizowanym rynku.

“Samsung Electronics może zwiększyć swoje przychody dzięki produkcji chipów ASIC, ale ponieważ odlewnia stanowi jedynie niewielką część zakładu półprzewodnikowego firmy, trudno przewidzieć, że przedsięwzięcie górnicze firmy będzie miało znaczący wpływ na przychody spółki. “ – powiedział Hwang Min-Seong, analityk Samsung Securities.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLisk zyskuje 60% dzięki notowaniom na bitFlyer
Następny artykułPolecieli z Japonii do Korei by wymienić BTC na 38 sztabek złota
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here