Naga Marketssamsung galaxy s10Samsung, południowokoreański gigant technologiczny i twórca smartfonów z serii Galaxy, może wkrótce stać się jednym z największych propagatorów blockchaina i kryptowalut w świecie biznesu.

Podczas gdy inwestorzy na rynku BTC koncentrują się na nadchodzącym halvingu, w tle dzieje się coś równie ciekawego. Samsung przekazuje moc bitcoinów, kryptowalut i blockchaina w ręce ludzi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Samsung a Bitcoin i blockchain

Samsung zdobył 19 proc. globalnej sprzedaży na rynku smartfonów, a w zeszłym roku sprzedał prawie 300 milionów telefonów, według danych serwisu Statista. Niedawno zaprezentował też najnowszą gamę smartfonów z serii Galaxy z nowymi flagowymi modelami: S20, S20 + i S20 Ultra.

Te ostatnie urządzenia nie tylko obsługują sieć 5G, ale posiadają też funkcje pomagające w przechowywaniu kluczy prywatnych do portfeli na cyfrowe waluty.

„Stworzyliśmy bezpieczny procesor przeznaczony do ochrony kodu PIN, hasła, wzoru i klucza prywatnego blockchaina” – napisali eksperci Samsunga na stronie internetowej firmy w kontekście S20. „W połączeniu z platformą Knox zabezpieczenia są wprowadzane do każdej części telefonu, od sprzętu po oprogramowanie. Prywatne dane pozostają prywatne”. – dodano.

Chroń swoje klucze prywatne

Chodzi o tak zwany Blockchain Keystore Samsunga, który został wprowadzony w zeszłym roku w modelu S10, początkowo ze wsparciem dla Ethereum i innych tokenów ERC-20. W sierpniu dodano do tego pakietu bitcoiny. Użytkownicy urządzeń Samsunga z Blockchain Keystore mogą przechowywać na nich prywatne klucze do portfeli kryptograficznych.

Kontrola nad kluczami prywatnymi portfela jest często wymieniana jako jeden z najbardziej pomijanych, ale zarazem najważniejszych aspektów na rynku bitcoinów i kryptowalut. Teraz, jeśli bitcoiny lub kryptowaluty są przechowywane w portfelu zainstalowanym na smartfonie, który daje użytkownikom kontrolę nad ich kluczami prywatnymi, to eliminuje się niejako poleganie na zewnętrznych giełdach. Smartfon staje się alternatywą do portfela sprzętowego.

Mało tego, otwarcie się Samsunga na blockchaina i kryptowaluty pokazuje, że rynek cyfrowych walut wywalczył w końcu dla siebie uwagę mainstreamu. Może wkrótce konkurenci Samsunga pójdą jego ścieżką i trzymanie kluczy prywatnych na takich urządzeniach będzie standardem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here