Naga MarketsSamsung odnotował największy kwartalny zysk od końca 2018 rokuJak podaje Reuters, Samsung odnotował 23% wzrost zysku operacyjnego w drugim kwartale, przekraczając szacunki analityków dotyczące sprzedaży układów scalonych do centrów przetwarzania danych obsługujących gospodarkę w czasach pracy zdalnej podczas pandemii koronawirusa.

  • Zysk operacyjny Samsunga wyniósł 6,8 miliarda dolarów w drugim kwartale.
  • Pandemia mocno wzmocniła popyt na układy scalone.
  • Eksperci oceniają, że pandemia miała mniejszy wpływ na sprzedaż elektroniki niż początkowo zakładano.

Apple kontynuuje zamawianie ekranów od Samsunga 

Sprzedaż układów zrekompensowała słaby popyt na smartfony, a jednorazowe zyski z działalności związanej z produkcją ekranów, z których korzysta także Apple, również zwiększyły zyski.

Najważniejszy na świecie producent elektroniki poinformował, że zysk operacyjny w zakończonym w czerwcu kwartale wyniósł prawdopodobnie 6,8 miliarda dolarów, znacznie przekraczając prognozę Refinitiv SmartEstimate. Byłby to najwyższy kwartalny zysk od czwartego kwartału 2018 roku.

Popyt na układy scalone był większy niż oczekiwano dzięki pandemii COVID-19 – powiedział Park Sung-soon, analityk z Cape Investment & Securities.

Zobacz również: Apple, Microsoft i Amazon jednocześnie osiągnęły kapitalizację 1,5 biliona dolarów

Analitycy twierdzą, że jednorazowy wzrost zysków pochodzących ze sprzedaży ekranów odzwierciedla płatności od Apple. Transakcja została oszacowana na bilion wonów, co oznaczałoby wzrost w stosunku do zeszłorocznej transakcji, która wyniosła 800 miliardów wonów.

CMC
Sprawdź nowość - koszyki akcji. Efektywne kosztowo. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Cena akcji Samsunga spadła we wtorek o 2,91%

Sprzedaż słuchawek i telewizorów również mogła sobie radzić lepiej niż się spodziewano ze względu na niższe koszty marketingowe, a także z uwagi na to, że sklepy i fabryki wznowiły działalność na całym świecie, ponieważ kraje zniosły ograniczenia mające na celu powstrzymanie wirusa.

Szkody spowodowane pandemią były mniej dotkliwe, niż oczekiwał tego rynek – powiedział CW Chung z Nomura.

Eksperci ostrzegają jednak, że wzrost cen układów scalonych może nie być kontynuowany w drugiej połowie roku, ponieważ użytkownicy centrów danych będą prawdopodobnie zachowawczy w gromadzeniu układów, biorąc pod uwagę ponowny wzrost liczby przypadków COVID-19 w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Samsunga w ciągu 6 ostatnich miesięcy, źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here