Naga MarketsSamsung właśnie ogłosił partnerstwo z izraelskim dostawcą usług fintech i inteligentnych płatności – Credorex. Według artykułu The Korea Herald z 4 marca obie firmy będą współpracować w celu opracowania platformy płatniczej dla europejskich firm i banków.

Część proponowanego rozwiązania zostanie opracowana przy użyciu platformy opartej na blockchainie – Universal Nexledger firmy Samsung SDS. Umożliwi to automatyczne uzgadnianie kwestii dot. płatności i faktur z danymi bankowymi.

Ten system zostanie zintegrowany z platformą ds. płatności, zbudowaną przy użyciu Brity Works, która z kolei jest oparta na sztucznej inteligencji i także została zaprojektowana do automatyzacji różnych procesów

Samsung i jego master-plan

Ten ruch stanowi część planu Samsunga dot. wejścia na fintechowe rynki w Europie. Sprawę wyjaśnił mediom prezes i dyrektor generalny Hong Won-pyo:

„Wraz z firmą Credorax, która specjalizuje się w rozwiązaniach płatniczych, Samsung SDS będzie próbował rozszerzyć swoją działalność na europejskie sektory, które oczekują transformacji cyfrowej”.

Warto pamiętać, że Samsung niedawno zaktualizował swój blockchain, Nexledger, integrując z nim “rozwiązanie zerowej wiedzy”.

Uaktualnienie ma na celu zapewnienie wyższego poziomu prywatności użytkowników łańcucha, umożliwiając im rejestrowanie i uwierzytelnianie transakcji na wspólnym blockchainie bez ujawniania poufnych danych.

Smartfony

Należy pamiętać, że Samsung jest też firmą przychylną kryptowalutom, czego dowodem są ostatnie smartfony produkcji giganta z Korei.

Pod koniec 2019 r. firma Pundi X ogłosiła, że nawiązała z Samsungiem współpracę dotyczącą ich technologii portfelowej. Pundi X integruje się z portfelem blockchain firmy Samsung i udostępnia swój XWallet dla aplikacji blockchain telefonów Galaxy S10.

– Taka współpraca stwarza wyjątkową okazję do przeniesienia technologii blockchain i zasobów cyfrowych opartych na blockchainie do głównego nurtu, docierając do milionów użytkowników używających smartfonów Samsunga na całym świecie – oznajmiła firma w komunikacie –  Integracja XWallet z portfelami Samsunga sprawia, że ​​ekosystem płatności Pundi X jest dostępny dla znacznie szerszego grona odbiorców, umożliwiając użytkownikom smartfonów Samsung Galaxy nie tylko bezpieczne przechowywanie kryptowalut, ale także transfer do XWallet i wydawanie ich w różnych sklepach, otwierając drzwi do nowej generacji płatności – dodała.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here