Naga Markets

Spółka Samsung poinformowała we wtorek, że w ciągu kolejnych pięciu lat, w sumie do 2026 roku, wyda 450 bilionów wonów, czyli około 355 miliardów dolarów, na strategiczne przedsięwzięcia, do których należą półprzewodniki, biofarmaceutyki i technologie nowej generacji. Jest to ponad 30% wzrost nakładów inwestycyjnych w stosunku do poprzedniego pięcioletniego okresu. Firma chce w ten sposób m.in utworzyć 80 tys. nowych miejsc pracy.

  • Samsung poinformował o ogromnych nakładach finansowych w technologie nowej generacji
  • Mowa tu nawet o blisko 360 miliardach dolarów
  • Ogłoszenie ma miejsce również po tym, jak prezydent USA Joe Biden odwiedził w piątek fabrykę układów scalonych Samsunga
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Samsung inwestuje w 80 tys. miejsc pracy

Firma Samsung Electronics Co. Ltd. ogłosiła we wtorek, że w ciągu najbliższych pięciu lat przeznaczy 450 bilionów wonów czyli około 360 miliardów dolarów na półprzewodniki, inwestycje biotechnologiczne, sztuczną inteligencję i komunikację nowej generacji.Kwota planowanych wydatków oznacza ponad 30% wzrost w stosunku do poprzedniego pięcioletniego okresu, w którym firma wydała 330 bilionów wonów, powiedział południowokoreański gigant technologiczny, dodając, że będzie to napędzać długoterminowy wzrost.

wykres Kurs akcji Samsung 24.05.2022
Kurs akcji Samsung 24.05.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Firma stwierdziła, że w obecnej sytuacji ważne jest utrzymanie łańcucha dostaw dla tych gałęzi przemysłu w Korei Południowej, a także, że w ciągu pięciu lat powstanie 80 000 nowych miejsc pracy. Ogłoszenie ma miejsce również po tym, jak prezydent USA Joe Biden odwiedził w piątek fabrykę układów scalonych Samsunga w Pyeongtaek w Korei Południowej podczas swojej podróży po Azji. Spotkał się tam z prezydentem Korei Południowej Yoon Suk-yeol i został oprowadzony przez wiceprezesa Samsung Electronics Lee Jae-yong, faktycznego lidera konglomeratu.

Uszczegóławiając swój nowy pięcioletni plan wydatków, Samsung zapowiedział również, że w dziedzinie półprzewodników będzie kontynuował inwestycje w układy pamięci oraz wzmocni badania nad nowymi materiałami i architekturą układów scalonych. Inwestycje skoncentrują się również na układach logicznych, takich jak procesory aplikacyjne i czujniki obrazu.

Autor poleca również:

NED

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułNotowania dolara z korektą? Analiza techniczna pary walutowej EUR/USD
Następny artykułGrupa Pracuj w górę po wynikach. Zysk netto w 1 kwartale wyniósł 55,15 mln zł
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here