Naga Marketssamsung galaxy s10Nowy smartfon, Samsung Galaxy S10, będzie zawierał zainstalowany portfel na kryptowaluty. Dowiadujemy się tego z oficjalnych doniesień prasowych.

Samsung ogłosił wprowadzenie na rynek nowego modelu smartfonu jednocześnie w Seulu, San Francisco i Londynie. Zgodnie ze wspomnianą informacją prasową, Galaxy S10 będzie posiadał funkcję Samsung Knox, a w jej ramach portfel na kryptowaluty.Już przed premierą S10 pojawiły się pierwsze pogłoski dotyczące możliwej konfiguracji telefonu i obsługi portfeli kryptowalutowych oraz DApps. W zeszłym miesiącu w sieci można było także zobaczyć zdjęcia, które rzekomo przedstawiały “Samsung Blockchain Keystore” w Galaxy S10. Fotografie zawierały też portfel Ethereum (ETH) na liście “obsługiwanych kryptowalut”. W nowym komunikacie prasowym nie wspomniano jednak o wsparciu tego tokenu. Nie jest jednak wykluczone, że później – w razie wzrostu popularności portfela – zostaną dodane do niego nowe cyfrowe waluty.

Rynek krypto-smartfonów

Samsung nie jest jedynym znaczącym producentem smartfonów, który wprowadził funkcje dotyczące kryptowalut w swoich urządzeniach. W maju ubiegłego roku korporacja HTC Electronics zaprezentowała pierwszy “blockchainowy smartfon” w postaci HTC Exodus.

W grudniu 2018 r. także Sirin Labs – po roku pracy – wprowadziło na rynek Finney. Urządzenia Finney “tworzą niezależną sieć blockchain” za pomocą rozproszonej księgi. Częścią projektu będzie sklep internetowy DApp Web 3.0 ze zintegrowaną usługą konwersji tokenów (TCS). Dzięki współpracy z Bancor będzie możliwe płynne konwertowanie tokenów SRN użytkownika na dowolną kryptowalutę potrzebną do użycia w konkretnej transakcji w DApp Web.

Rozwiązanie to może być kluczem do sukcesu projektu. Gdy chcesz zapłacić za usługę danej zdecentralizowanej aplikacji, musisz mieć wystarczającą liczbę danych tokenów w swoim portfelu. Dzięki partnerstwu z Cardano w sklepie Sirin Labs będzie szansa dokonać zakupu za pomocą np. ADA, ponieważ portfel automatycznie wymieni ADA na SRN.

Sirin Labs zasłynęło już wcześniej stworzeniem smartfonu Solarin, wycenianego na 14 tys. dolarów, i słynącego ze spełnienia wszelkich norm bezpieczeństwa. Nazwa najnowszego urządzenia nawiązuje do nazwiska zmarłego w 2014 roku Harolda Thomasa Finneya – programisty, który był zaangażowany w rozwój bitcoina.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here