Naga Marketssamsung galaxy s10Nowe smartfony Samsunga z serii Galaxy S10 będą miały funkcje portfela dla ethereum (ETH), bitcoina (BTC) i dwóch innych tokenów. Przedstawiciel giganta mówił o specyfice telefonu 25 lutego na Mobile World Congress w Barcelonie.

W swojej prezentacji pracownik firmy ujawnił, jakie funkcje związane z kryptowalutami i blockchainem będzie można znaleźć na smartfonie. Ucieszą się z pewnością fani ETH i BTC, ale też tokenów COSMEE (COSM) i enjina (ENJ). Urządzenie umożliwi przechowywanie kluczy prywatnych też dla tych właśnie e-walut.

Zwycięzcy

COSMEE to zdecentralizowana aplikacja mobilna, dzięki której użytkownicy mogą zdobywać i wydawać tokeny COSM. Enjin jest z kolei powiązany z portfelem kryptowalutowym, który podobno zostanie zainstalowany w nowym Galaxy S10.

COSMEE twierdzi, że zostało wybrane przez Samsunga jako pierwszy partner w rodzaju DApp, który będzie współpracował ze smartfonem.

Portfel Enji może być używany do wysyłania i odbierania tokenów ERC-20 i gier kryptograficznych ERC-1155.

Wcześniej pojawiały się różne doniesienia dotyczące integracji blockchaina i kryptowalut w nowych telefonach Samsunga. W grudniu 2018 r. gigant określił je jako “plotki i spekulacje”. W styczniu wyciekło jednak zdjęcia nowego smartfona sugerujące, że Galaxy S10 będzie  obsługiwać Ethereum.

Konkurencja nie śpi

Wcześniej, bo jeszcze w minionym roku, na rynku pojawił się smartfon HTC Exodus, który został szybko okrzyknięty pierwszym “blockchainowym smartfonem” i dodał obsługę wielu DApps.

Ponadto, na rynku od grudnia 2018 r. dostępny jest Sirin Labs i jego model Finney (nazwany na cześć osoby, która pomagała Satoshi’emu Nakamoto w tworzeniu BTC).

Urządzenia Finney “tworzą niezależną sieć blockchain” za pomocą rozproszonej księgi. Częścią projektu będzie sklep internetowy DApp Web 3.0 ze zintegrowaną usługą konwersji tokenów (TCS). Dzięki współpracy z Bancor będzie możliwe płynne konwertowanie tokenów SRN użytkownika na dowolną kryptowalutę potrzebną do użycia w konkretnej transakcji w DApp Web.

Rozwiązanie to może być kluczem do sukcesu projektu. Gdy chcesz zapłacić za usługę danej zdecentralizowanej aplikacji, musisz mieć wystarczającą liczbę danych tokenów w swoim portfelu. Dzięki partnerstwu z Cardano w sklepie Sirin Labs będzie szansa dokonać zakupu za pomocą np. ADA, ponieważ portfel automatycznie wymieni ADA na SRN.

Sirin Labs zasłynęło już wcześniej stworzeniem smartfonu Solarin, wycenianego na 14 tys. dolarów, i słynącego ze spełnienia wszelkich norm bezpieczeństwa. Nazwa najnowszego urządzenia nawiązuje do nazwiska zmarłego w 2014 roku Harolda Thomasa Finneya – programisty, który był zaangażowany w rozwój bitcoina.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here