Naga MarketsPrzyjazny kryptowalutom gigant elektroniczny Samsung w ramach współpracy z platformą płatności Swipe chce dodać funkcję płacenia kryptowalutami do swojego portfela Samsung Pay.

  • Samsung dzięki nowej współpracy umożliwi nam płacenie kryptowalutami niemal wszędzie na świecie.
  • To kolejny krok giganta, który wkracza na rynek BTC.

Saumsung łączy siły ze Swipe

Użytkownicy aplikacji płatniczej Samsunga mogą teraz rozliczać swoje transakcje za pomocą kryptowalut, dodając kartę debetową Swipe Visa do portfela Samsung Pay. Współpraca pozwala tym samym posiadaczom kart płacenie cyfrowymi walutami wszędzie tam, gdzie akceptowana jest Visa. W praktyce użytkownicy mogą płacić za pośrednictwem smartfonów, inteligentnych zegarków lub dowolnego innego urządzenia obsługującego Samsung Pay w ponad 50 milionach lokalizacji na całym świecie.Ta integracja i relacje z Samsungiem polepszą adopcję kryptowalut i sprawią, że transakcje za pomocą naszej karty Visa w euro będą konwertowane za pomocą kryptowaluty. Biorąc pod uwagę obecną sytuację COVID-19 i ludzi, którzy rezygnują z fizycznych produktów, takich jak gotówka, a w niektórych przypadkach karty, cyfrowe rozwiązanie naprawdę pomaga na pierwszym miejscu zaspokoić potrzeby naszych klientów – mówi Joselito Lizarondo, dyrektor generalny Swipe.

Gigant stawia na BTC

Ten ruch podkreśla starania Samsunga o integrację kryptowalut w jego ekosystemie. Warto dodać, że ostatnio gigant elektroniczny dodał np. aplikacje Tron do sklepu Samsung Galaxy Store, umożliwiając użytkownikom w USA i Wielkiej Brytanii pobieranie zdecentralizowanych aplikacji na swoje telefony.

Ponadto posiada w ofercie Samsunga Galaxy S10, który umożliwia przechowywanie kluczy prywatnych.

Poza Samsungiem swoje krypto-smartfony posiadają HTC (dwa modele Exodus) i izraelska firma Sirin Labs, która wyprodukowała Finney – smartfon, który uchodzi dziś za najbezpieczniejsze urządzenie, które jest dostępne na rynku.

Z pewnością to nie ostatni pozytywny dla BTC sygnał z rynku smartfonów, jakie zauważymy może jeszcze w tym roku.

Autor poleca też:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here