Naga MarketsEthereum ETHWedług danych dostarczonych przez Etherscan.io, wykorzystanie sieci ETH wzrosło o ponad 90%. Wkrótce może to doprowadzić także do znacznego wzrostu opłat transakcyjnych. To wszystko sprawiło, że Samson Mow, szef ds. strategii w Blockstream – firmie deweloperskiej działającej w branży technologii blockchain opisał Ethereum jako “technologiczny ślepy zaułek”.


Ethereum umiera?

Już w ubiegłym tygodniu Vitalik Buterin wyraził swoje obawy dotyczące skalowania sieci ETH. Współzałożyciel Ethereum zauważa, że koszty przetwarzania transakcji przeprowadzanych w cyfrowym tokenie Ether na bazowym blockchainie mogą stać się zbyt drogie dla niektórych użytkowników.

Przyznał on także, że wraz ze wzrostem wykorzystania, koszty transakcji mogą również podążyć w tym samym kierunku, co w konsekwencji może sprawić, że potencjalni użytkownicy korporacyjni zniechęcą się do wykorzystywania Ethereum.

Mow, który jest nieugiętym krytykiem ETH przyznał, że Ethereum to technologiczny ślepy zaułek. Im więcej się go używa, tym szybciej umiera. Na szczęście, USDT jest również dostępny na #LiquidNetwork, który jest bardziej skalowalny i później pozwoli na tworzenie Lightning Network dla aktywów takich jak Tether.

Jako dyrektor strategiczny Blockstream nazwał projekt Buterina serią poniżających nazw, w tym „najbardziej niepraktyczną rzeczą na rynku”, „projektem naukowym” i „scentralizowanym AF”.

Fundacja Ethereum przeznacza na rozwój sieci ponad 2 mln USD

Tymczasem fundacja Ethereum ogłosiła, że ​​na finansowanie rozwoju Ethereum 2.0 zostanie przekazanych ponad 2,46 miliona dolarów. Środki te zostaną przeznaczone na rozwiązanie problemów z przepustowością sieci.

Wiele osób uważa, że zmiany, jakie mają zajść w sieci, mogą pozytywnie odbić się na cenie tokenu. Nadzieje te widać np. w niedawnej ankiecie, jaką przeprowadzono na Twitterze. Ponad 50 proc. z ankietowanych uważa, że ETH przebije jeszcze poziom 1 000 USD. Tylko 30 proc. było innego zdania.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIran radzi sobie z sankcjami USA na ropę naftową
Następny artykułNoble Energy dokonał nowego odkrycia ropy w Gwinei Równikowej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here