Naga Markets
Sam-Bankman-Fried
Sam Bankman-Fried

Sam Bankman-Fried chce wykorzystać polisy ubezpieczeniowe FTX na pokrycie swoich kosztów prawnych, według akt sądowych z 15 marca br. Radca prawny zhańbionego przedsiębiorcy zażądał wydania zezwolenia dla ubezpieczycieli na wypłatę zaliczki bądź zwrot kosztów obrony jego klienta w ramach wykupionych polis ubezpieczeniowych od odpowiedzialności cywilnej dyrektorów i urzędników. 

  • SBF chce wyegzekwować środki na pokrycie swoich kosztów prawnych
  • Radca prawny byłego CEO FTX złożył wniosek o zezwolenie ubezpieczycielom na wypłatę zaliczki bądź zwrot kosztów obrony Sama Bankmana-Frieda

Sam Bankman-Fried prosi o pieniądze na pokrycie kosztów prawnych

Były dyrektor generalny upadłej giełdy kryptowalutowych instrumentów pochodnych ponownie domaga się środków na to, aby móc zapewnić sobie “godną” obronę w procesie. Platforma FTX upadła w listopadzie 2022 r. Sam Bankman-Fried został aresztowany przez władze z Bahamów, a później poddany ekstradycji do Stanów Zjednoczonych. Więzienie opuścił za sprawą pokaźnej kaucji w wysokości 250 mln dol., a obecnie przebywa on w areszcie domowym. SBF oczekuje teraz na proces karny wyznaczony na 2 października 2023 r. Jego radca prawny złożył niedawno wniosek o zezwolenie ubezpieczycielom wypłaty zaliczki bądź zwrotu kosztów obrony i innych opłat z tym związanych w ramach wykupionych polis ubezpieczeniowych od odpowiedzialności cywilnej dyrektorów i urzędników przechowywanych w Relm Insurance i Beazley Insurance.

Według zgłoszenia polisy zapewniają “pierwszeństwo płatności dla poszczególnych ubezpieczonych z niezabezpieczoną stratą, taką jaką poniósł pan Bankman-Fried”. Zgodnie z tym SBF znalazłby się na szczycie wypłat. 

Wspomniane ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dyrektorów i urzędników ma na celu ich ochronę przed stratami osobistymi, jeśli zostaną pozwani w wyniku sprawowanej przez siebie funkcji. Co więcej, obejmuje pokrycie opłat prawnych i innych kosztów wynikających z pozwu.

Adwokat byłego CEO FTX podkreślił, że Sam Bankman-Fried został postawiony w obliczu wielu postępowań karnych, regulacyjnych i cywilnych. 23 lutego br. doszły cztery nowe zarzuty karne w jego sprawie. Łącznie postawiono mu już 12 zarzutów karnych.

Autor poleca również:

AVA Trade


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułNiepewne perspektywy dolara w obliczu kolejnej podwyżki stóp przez Fed
Następny artykułUjawniono tożsamość twórcy Shiba Inu! Kim jest Ryoshi?
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.