Naga Markets
Sam Bankman-Fried mówi, że jest mu „bardzo przykro" z powodu upadku w liście do zespołu FTX
Sam Bankman-Fried, ex-CEO FTX

W liście z 22 listopada Sam Bankman-Fried, były dyrektor generalny upadłej giełdy kryptowalutowej FTX przeprosił swoich pracowników za zaistniałą sytuację. CEO FTX opisał swoją rolę w upadku firmy jako porażkę w nadzorze, mówiąc, że powinien był „bardziej sceptycznie podchodzić do dużych pozycji depozytów zabezpieczających”.

Sam Bankman-Fried napisał list, w którym opisał swoją rolę w upadku giełdy FTX

W liście napisanym dwa dni temu, Bankman-Fried rozłożył na czynniki pierwsze kryzys płynności na giełdzie i późniejsze bankructwo. W dużej mierze potwierdził informacje podawane przez media w okresie upadku FTX, powołując się na pogorszenie koniunktury na rynku kryptowalut jako jeden z czynników prowadzących do zmniejszenia wartości aktywów zabezpieczających.

Co więcej, listopadowy „rajd” według byłego dyrektora generalnego, pomógł zmniejszyć zabezpieczenie giełdy o około 9 miliardów dolarów przy posiadanych 8 miliardach dolarów zobowiązań.

Nigdy nie chciałem, aby to się stało. Nie zdawałem sobie sprawy z pełnego zakresu pozycji depozytu zabezpieczającego, ani z wielkości ryzyka, jakie stwarzał hiper-korelacyjny krach – napisał Sam Bankman-Fried.

CEO FTX opisał swoją rolę w katastrofie jako porażkę w nadzorze, mówiąc, że powinien był być „bardziej sceptyczny wobec dużych pozycji depozytów zabezpieczających” i ustawić więcej procedur w celu monitorowania i symulacji krachów i potencjalnych rajdów. Ponadto powiedział, że planuje „wynagrodzić” to poszkodowanym członkom zespołu.

Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Wierzę, że miesiąc wcześniej FTX był dobrze prosperującym, zyskownym, innowacyjnym biznesem. Oznacza to, że giełda miała wartość, a ta wartość mogła być przeznaczona na pomoc w uczynieniu wszystkich bardziej kompletnymi. Prawdopodobnie moglibyśmy pozyskać znaczące finansowanie – potencjalne zainteresowanie miliardami dolarów finansowania pojawiło się mniej więcej osiem minut po tym, jak podpisałem dokumenty Chapter 11 – napisał Sam Bankman-Fried.

XTB

Były dyrektor generalny FTX twierdzi, że być może nadal istnieje szansa na uratowanie firmy. Powołał się tutaj na potencjalne miliardy dolarów ze strony nowych inwestorów. Dodał jednak, że nie może obiecać, że cokolwiek się wydarzy, ponieważ nie wszystko zależy od niego. Więcej o sytuacji FTX w artykule: FTX stoi w obliczu braku znacznej części aktywów. Gdzie podziały się środki klientów?.

Sam Bankman-Fried zrezygnował z funkcji CEO FTX 11 listopada w tym samym komunikacie, w którym grupa FTX złożyła wniosek o upadłość w Stanach Zjednoczonych. Postępowanie przed sądem upadłościowym w Dystrykcie Delaware jest nadal w toku.

Zespół prawny reprezentujący dłużników FTX poinformował 22 listopada, że aktywa giełdy były nadal zagrożone cyberatakami. Nieznany użytkownik usunął 228 523 ETH z giełdy FTX w dniu 11 listopada.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykuł26-27 listopada Warszawskie Targi Sztuki (WTS) to wyjątkowa okazja do spotkań z ludźmi sztuki!
Następny artykułAkcje Tesla, Inc. wystrzeliły! Spółka Elona Muska z nową rekomendacją Citi
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here