Naga MarketsSalwador-BTC-bitcoinUżytkownicy stworzonego na zlecenie salwadorskiego rządu portfela kryptowalutowego Chivo nie będą już mogli korzystać z funkcji zamrożenia cen w aplikacji. Decydenci polityczni chcą w ten sposób powstrzymać skalperów i uniemożliwić im spekulacyjny arbitraż.

Koniec zysków bez ryzyka 

19 października konto Chivo na Twitterze ogłosiło, że użytkownicy portfela nie będą już mogli zobaczyć ceny referencyjnej dostarczonej dla transakcji wykonanych przy użyciu funkcji zamrożenia ceny – która pozwalała inwestorom zachować cenę Bitcoin (BTC) podaną przez aplikację przez okres do jednej minuty.Oportunistyczni traderzy używali rzekomo tej funkcji do skalpowania w celu arbitrażu na innych platformach handlu kryptowalutami na całym świecie w okresach znacznej zmienności cen bitcoina.

– Funkcja zamrożonej ceny bowiem traderom możliwość skorzystania z luk cenowych w innych kursach wymiany, jednocześnie szybko wykorzystując sieć Lightning do przenoszenia aktywów – wyjaśnił Chivo.

Scalperzy wykorzystywali fakt, że portfel Chivo utrzymywał kurs BTC na stały poziomie przez 1 minutę. To wystarczyło do porównania poziomu cenowego na innych giełdach i dokonania szybkiej transakcji w przypadku sporej różnicy kursowej na poszczególnych platformach.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw komentarze | mercator akcje kupno | kurs rubla nbp | ccc kurs | lotos akcję | kurs funta do złotówki | akcje santander | kurs forinta kantor |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułCzy kurs dolara straci grunt pod nogami?
Następny artykułKurs funta (GBP/USD). prognozy podwyżek stóp proc. wg Goldman Sachs i MUFG
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here