Naga MarketsSalwadorczycy kupują więcej bitcoinów (BTC) niż wydają - tweetuje prezydent BukelePrezydenta Salwadoru Nayiba Bukele we wpisie na Twitterze zasugerował, że masowa adopcja bitcoina (BTC) w kraju notuje silny wzrost. Na zakup cyfrowej waluty Salwadorczycy przeznaczają coraz więcej pieniędzy.

Prezydent Salwadoru wspiera adopcję bitcoina w kraju

Według tweeta prezydenta „Salwadorczycy wkładają więcej gotówki (aby kupić #bitcoina) niż wypłacają z bankomatów @chivowallet”. Oznacza to, że obywatele kraju dokonali więcej zakupów niż wypłat zasobu.Prezydent Bukele kontynuował, że „jeśli dodamy przekazy pieniężne (prawie 2 miliony dolarów dziennie), przychodzące dolary czterokrotnie zwiększają wypływ”.

invest

Chociaż nadal są to pierwsze dni adopcji BTC w Salwadorze wygląda na to, że obywatele wolą trzymać bitcoina zamiast go wydawać. W ten sposób mogliby lepiej zabezpieczyć się przed możliwą inflacją, która może dotknąć ich krajową walutę fiducjarną.

Prezydent Bukele w większości swoich ostatnich tweetów pokazał, że obywatele jego krajów akceptują postęp. Bitcoinowy ruch w Salwadorze przysporzył więcej przyjaciół niż wrogów w społeczności krypto, która wierzą, że inne kraje wkrótce dołączą do rewolucji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Rząd kierowany przez prezydenta Bukele stosuje również zachęty do korzystania z BTC. Niedawno niedawno ogłosił zniżkę na benzynę kupowaną za pomocą oficjalnego portfela Chivo.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy:  kursy walut forex | nasdaq kurs | akcje mercator | biomed kurs | euro cena | cfd jak grać | cdprojekt cena akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here