Naga MarketsSalwador zrobił błąd stawiając na bitcoina (BTC), twierdzi Bank HiszpaniiBank Hiszpanii piastujący rolę banku centralnego, skrytykował proces adopcji bitcoina przez Salwador, który uczynił BTC prawnym środkiem płatniczym w kraju. W raporcie zatytułowanym „Rola aktywów kryptowalutowych jako prawnego środka płatniczego: przykład Salwadoru”, bank analizuje kilka problemów i kontrowersji, które kraj napotkał podczas wdrażania swojej strategii bitcoinowej, i wyraża obawy dotyczące tego, jak w przypadku niektórych działań zabrakło wystarczającej przejrzystości.

Bank Hiszpanii prześwietla wdrożenie bitcoina przez Salwador

Hiszpańskim bank centralny stwierdza w swoim raporcie, że Salwador, podobnie każdy pionier na danym rynku, popełnił wiele błędów we wdrażaniu bitcoina jako prawnego środka płatniczego. Jeden z głównych zarzutów ma związek ze względnym brakiem przejrzystości przy przygotowywaniu i wdrażaniu projektu.– Nieprzejrzystość i brak konsensusu, z jakim projekt został przeprowadzony, był czynnikiem ograniczającym. W związku z tym główne światowe agencje ratingowe zgodziły się na obniżenie noty kredytowej Salwadoru – zauważa Bank Hiszpanii.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bank Hiszpanii dopatrzył się również innych problemów związanych z ruchem w kierunku BTC. Instytucja zgodziła się z opinią Vitalika Buterina, współzałożyciela Ethereum, który stwierdził, że wymuszanie użycia bitcoina na niewyedukowanej, nieznającej się na kryptowalutach populacji było ryzykowne.

– Nieco ponad 50% populacji Salwadoru posiada dostęp do Internetu, a ze smartfona korzysta 40% osób. Salwador jest na samym dole listy krajów Ameryki Środkowej pod względem poziomu adopcji cyfrowej – napisano w raporcie.

Jednak bank pochwalił Salwador za środki, które podejmuje w celu rozwiązania obaw związanych z wykorzystaniem bitcoina. Bank stwierdził, że rozporządzenie wydane przez kraj dogłębnie pochodzi do problemów finansowania terroryzmu oraz prania pieniędzy i umożliwia wzmocnienie środków kontroli przeciwko tym zagrożeniom.

invest

Salwador za uznanie BTC prawnym środkiem płatniczym jeszcze przed wejściem w życie nowego prawa krytykował również Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs kernel | korona islandzka kurs | pekao akcje rekomendacje | kontrakty cfd | btc kurs | cd projekt kurs akcji | pkobp akcje rekomendacje |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here