Naga MarketsSalwador wykorzysta zyski z bitcoina do budowy szpitala weterynaryjnego o wartości 4 mln dolarówPrezydent Salwadoru Nayib Bukele ogłosił plany zainwestowania 4 milionów dolarów, które kraj zgromadził ze swoich inwestycji w bitcoina, w budowę nowego szpitala weterynaryjnego w stolicy San Salvador.

Swaldaor zbuduje szpital weterynaryjny dzięki zyskom z BTC

10 października, Bukele ujawnił na Twitterze, że państwowy trust bazujący głównie na bitcoinie posiada obecnie 4 miliony dolarów z zysków zebranych z niedawnej adopcji kryptowaluty.Bukele ogłosił, że część funduszy zostanie zainwestowana w budowę szpitala weterynaryjnego z czterema salami operacyjnymi, czterema klinikami ratunkowymi, 19 biurami i obszarem rehabilitacji.

Postanowiliśmy zainwestować część z tych pieniędzy w szpital weterynaryjny dla naszych futrzanych przyjaciół – powiedział prezydent Salwadoru.

Bukele dodał, że będzie dążył do tego, aby obiekt był w stanie wykonywać 64 operacje, reagować na 128 nagłych wypadków i mieć miejsce na prawie 400 ogólnych wizyt dziennie. 

Wiadomość spotkała się z mieszanymi reakcjami na Twitterze. Wielu obywateli Salwadoru sugerowało alternatywne zastosowania dla zysków kraju pochodzących z kryptowalut.

Norma De Serrano – jeden z użytkowników Twittera – napisał, że lepiej byłoby, gdyby pieniądze zostały zainwestowane w poprawę istniejących placówek medycznych w całym kraju, podkreślając, że wiele szpitali “wymaga poprawy”. Inni użytkownicy wyrażali podobne obawy. Inna grupa osób z kolei skrytykowała rząd za brak inwestycji w infrastrukturę poza stolicą kraju.

Wiadomość pojawia się, gdy kapitalizacja rynkowa bitcoina niedawno przebiła barierę 1 biliona dolarów po raz pierwszy od maja bieżącego roku. Cena BTC odnotowała prawie 20-procentowy wzrost z 47 tysięcy do 55 tysięcy dolarów w ciągu ostatniego tygodnia.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here