Naga Markets

Salwador utworzył Bitcoin Trust o wartości 150 mln dol. BTC już 7 sierpnia stanie się walutą krajuZgromadzenie Ustawodawcze Salwadoru przyjęło przepisy tworzące Bitcoin Trust (fundusz powierniczy dla bitcoina) o wartości 150 milionów dolarów i wspierające rozwój infrastruktury oraz usług kryptowalutowych w całym kraju.

  • Rząd Salwadoru informował już na początku czerwca, że BTC ma zostać obok USD oficjalnym środkiem płatniczym kraju
  • Lokalny rząd mocno stawia na kryptowaluty chcąc między innymi je wydobywać, a obecnie utworzył bitcoinowym fundusz powierniczy
  • Pochodzące z niego środki pozwolą zapewnić niezbędną infrastrukturę do obsługi BTC w kraju oraz zostaną wykorzystane do promocji rządowego portfela kryptowalutowego
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin Trust przegłosowany przez rząd Salwadoru

Ustawa została przegłosowana 31 sierpnia, z 64 urzędnikami głosującymi za i 14 sprzeciwiającymi się utworzeniu funduszu powierniczego. Trust ma na celu ułatwienie wymiany bitcoinów na dolary amerykańskie i wspieranie rozwoju niezbędnej infrastruktury technologicznej umożliwiającej powszechne przyjęcie aktywów kryptowalutowych.Wiadomość ta pojawia się zaledwie tydzień przed wejściem w życie kontrowersyjnej ustawy o kryptowalutach. Nadchodzące przepisy uznają BTC za legalny środek płatniczy w Salwadorze i mają wejść w życie 7 września. Obecnie dolary amerykańskie pełnią rolę pełnoprawnego pieniądza pogrążonego w kryzysie kraju.

Bank Rozwoju Salwadoru (Bandesal) został wyznaczony do nadzorowania działalności funduszu powierniczego.

150 mln dolarów zostanie przesunięte z 500 mln dolarów pożyczki zaciągniętej przez Salwador w Środkowoamerykańskim Banku Integracji Gospodarczej (CABEI). Pożyczka CABEI została pierwotnie zaciągnięta w celu ożywienia gospodarczego dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Z tych funduszy, 23,3 miliona dolarów jest przeznaczone na instalację wspieranych przez rząd bankomatów kryptowalutowych – umożliwiając lokalnym obywatelom wymianę pomiędzy BTC i USD. 30 milionów dolarów zostało przeznaczonych na oferowanie zachęt, aby obywatele chętniej korzystali z rządowego portfela kryptowalutowego, Chivo.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

XTB

Bitcoin dla każdego obywatela. Nie każdemu jednak podoba się ten pomysł

W czerwcu prezydent Nayib Bukele ogłosił, że rząd przekaże BTC o wartości 30 dolarów każdemu dorosłemu Salwadorczykowi, który pobierze portfel Chivo. Obecna populacja Salwadoru wynosi 6,5 miliona co sugeruje, że rząd albo wierzy, że adopcja nie będzie wysoka albo nie przydzielił wystarczającej ilości środków na ten cel.

W związku z najnowszymi ogłoszeniami firma Koibanx, zajmująca się tokenizacją aktywów i infrastrukturą finansową ogłosiła, że podpisała umowę z rządem Salwadoru na rozwój infrastruktury waluty cyfrowej w kraju, której rdzeniem będzie łańcuch bloków Algorand o otwartym kodzie źródłowym.

Salwadorskie prawo dotyczące bitcoina spotkało się z poważną krytyką i sceptycyzmem ze strony organizacji międzynarodowych i własnych obywateli. Minister Gospodarki, María Luisa Hayém Brevé powiedziała, że rząd skupił się na edukacji w zakresie walut kryptowalutowych i wykorzystaniu zachęt kryptowalutowych jako sposobu na uspokojenie dużej ilości niepewności wśród ludności.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułSantander Bank Polska zyskał przeszło 4,9 procent. Wszystkie główne indeksy zanotowały wzrosty
Następny artykułVercom z 50 proc. wzrostem zysku rdr. w II kw. 2021 r.
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here