Naga Marketsbitcoin-btc-Salwador
Protest przeciwko ustawie dot. bitcoina w Salwadorze. Źródło: Twitter/@ElMundoSV

Niespełna dwa tygodnie temu bitcoin stał się legalnym środkiem płatniczym w Salwadorze. Obywatele tego kraju mogą już nie tylko płacić przy pomocy BTC za swoje codzienne zakupy, lecz również opłacać rachunki i podatki. Okazuje się jednak, że pomysł uznania kryptowaluty za prawny środek płatniczy nie spodobał się wszystkim. Są bowiem i tacy, którzy uważają, że może to wspierać korupcję w kraju.

Salwador podzielony w kwestii BTC

Salwadorska organizacja konsumencka zbada rządowe zakupy BTC. 10 września br. do Sądu Obrachunkowego wpłynęła skarga od regionalnej organizacji Cristosal zajmującej się prawami człowieka i przejrzystością.Organizacja zarządała audytu procesu autoryzacji zakupu bitcoinów na mocy nowo uchwalonego prawa oraz przegląd konstrukcji budek używanych do bitomatów połączonych z cyfrowym portfelem Chivo.

Skarga złożona przez Cristosala dotyczy sześciu członków zarządu Bitcoin Trust, składającego się z członków z ministerstw finansów i gospodarki.

Teraz Sąd Obrachunkowy Salwadoru, który nadzoruje jego zasoby publiczne, zbada skargę dotyczącą zakupów bitcoinów przez rząd i budowy bitomatów.

– Po przyjęciu skargi przystąpimy do sporządzenia sprawozdania z analizy prawnej i terminowego przekazania takiego sprawozdania do Generalnej Koordynacji Audytu – stwierdził Trybunał Obrachunkowy w oficjalnym dokumencie.

Przypomnijmy, że Salwador stał się w tym miesiącu pierwszym krajem na świecie, który przyjął bitcoina jako prawny środek płatniczyRząd uruchomił również cyfrowy portfel Chivo, który jest powiązany z nowo powstałymi bankomatami kryptowalutowymi, które umożliwiają użytkownikom wymianę gotówki na kryptowalutę.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułBitcoin: Nowy model cenowy sugeruje, że BTC nie spadnie poniżej 39 000 USD
Następny artykułAmica obserwuje pozytywne sygnały popytowe, będzie bronić marży
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here