Naga MarketsSalwador-BTC-bitcoinJuż niemal miesiąc minął, od kiedy bitcoin stał się legalnym środkiem płatniczym w Salwadorze. Obywatele tego kraju mogą już nie tylko płacić przy pomocy BTC za swoje codzienne zakupy, lecz również opłacać rachunki i podatki. Okazuje się także, że osoby korzystające z płatności kryptowalutowych mogą również liczyć na atrakcyjne zniżki np. na zakup paliwa. W ten właśnie sposób rząd Salwadoru zamierza promować nowy środek płatniczy.

Salwador wprowadza dotację paliwową

Salwador stara się wzmocnić adopcję swojego rządowego portfela Chivo Bitcoin. W tym celu, prezydent Salwadoru Nayib Bukele ogłosił, że lokalni konsumenci mogą skorzystać ze zniżki na zakup benzyny w wysokości 0,20 USD za galon, jeśli tylko dokonają płatności w BTC, a nie USD.CO istotne, z rabatu skorzystać mogą zarówno osoby prywatne, jak również firmy i nie ma żadnego górnego limitu zniżek ograniczającego wysokość uzyskanego rabatu. Nayib Bukele podkreślił, że niższe ceny paliw zmniejsza koszty transportu w łańcuchu dostaw, na czym zyskają wszyscy konsumenci.

Okazuje się jednak, że pomysł ten nie przypadł do gustu wszystkim obywatelom Salwadoru. Część osób zwróciła bowiem uwagę, iż jest to kolejny pakiet socjalny, na który zrzucają się wszyscy, a z którego korzystają jedynie nieliczni, w tym przypadku kierowcy. Okazuje się bowiem, że owe zniżki mają zostać pokryte z budżetu państwa, tj. z podatków płaconych przez wszystkich obywateli.

– Te 20 centów będzie pochodzić od nas wszystkich, prawda? Stacja benzynowa nie traci, tam idzie zwrot po zapłaceniu z podatków nawet tych, którzy chodzą pieszo – wskazują przeciwnicy pomysłu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania ciech | tauron akcje prognozy | akcje xtb | notowanie euro | funty | kurs s&p 500| aktualny kurs dolar lew | dino notowania |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułNiedobór siły roboczej na Wyspach. Słaby wzrost PKB obciąża funta
Następny artykułBudimex podsumowuje tegoroczny program praktyk studenckich
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here