Naga Marketsbitcoin-btc
Źródło: unplash.com/@executium

Prezydent Salwadoru – Nayib Bukele oznajmił, że ilość bitcoinów posiadana przez władze kraju, który reprezentuje, została zwiększona podczas spadku do jakiego doszło w minionych dniach. Salwadorski rząd postanowił wykorzystać nadarzającą się korektę do zwiększenia swojego salda w najstarszej kryptowalucie o dodatkowe 150 monet BTC. Polityk palestyńskiego pochodzenia podkreślił, iż w krajowym portfelu znajduje się teraz łącznie 700 bitcoinów. 

  • Prezydent Salwadoru ujawnił dziś, że kraj, na którego czele stoi dokonał zakupu 150 monet BTC przy niedawnym spadku cenowym
  • Nayib Bukele mocno kibicuje najstarszej kryptowalucie. Zachęca on również innych entuzjastów wirtualnych walut do wykorzystywania korekt przy zakupie bitcoina
  • Kurs BTC spadł z poziomów powyżej 48 tys. USD odnotowanych w niedziele do okolic 43 tys. USD obecnie 
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin akumulowany przez Salwador

Salwadorski rząd posiada łącznie 700 monet BTC – dumnie poinformował Nayib Bukele za pośrednictwem Twittera. Co więcej, podkreślił, że nowe 150 bitcoinów zostało dodane podczas ostatniej korekty. Prezydent Salwadoru postanowił dać radę swoim obserwatorom, aby ci również zaczęli wykorzystywać spadki na wykresie najstarszej kryptowaluty.

invest

Obecnie kurs BTC znajduje się w okolicach 43 300 USD. Najwyższy poziom cenowy podczas wczorajszej sesji wyniósł ponad 48 000 USD. W ciągu ostatnich 24 godzin doszło do spadku o blisko 9%. Aktualnie od ATH ustanowionego w kwietniu br. kryptowalutę tę dzieli więcej niż 30%.

Protesty przeciwko BTC?

Choć informacja o tym, iż Salwador, jako pierwszy kraj na świecie uczynił bitcoina prawnym środkiem płatniczym, obiegła cały świat, nie każdy przyjął ją z entuzjazmem. Co więcej, na terenie tego kraju doszło już do kilku protestów przeciwko tej decyzji. 

Niektórzy Salwadorczycy uważają, że postawienie bitcoina na równi z walutą fiducjarną nie jest dobrym pomysłem. Zgodnie z ustawą, która weszła w życie na początku września br., na sprzedawców spadł obowiązek akceptacji BTC, jako środka płatniczego za własne towary i usługi. W tym celu mogą oni skorzystać z krajowej infrastruktury Chivo bądź nawiązać współpracę z innymi platformami obsługującymi płatności cyfrowe.

Wśród obaw związanych z najstarszą kryptowalutą, jej przeciwnicy wymieniają najczęściej wysoką zmienność cenową. Salwadorski polityk Javier Argueta wyjaśnił niedawno, że rząd nie zmusza sprzedawców do przechowywania środków w bitcoinie. Po przyjęciu płatności w tej formie od klienta mogą oni od razu przekonwertować go na walutę fiducjarną. Takie automatyczne rozwiązania są oferowane przez większość dostawców aplikacji skoncentrowanych na płatnościach cyfrowych.

Salwadorczycy którzy nie chcą zaakceptować bitcoina, twierzą również, że może on wspierać korupcję. Kilka dni po oficjalnym uznaniu go za prawny środek płatniczy do Sądu Obrachunkowego została skierowana skarga ze strony regionalnej organizacji zorientowanej na ochronę praw człowieka i przejrzystość – Cristosal. Jej członkowie domagają się audytu procesu zakupu bitcoinów przez rząd Salwadoru oraz przeglądu bitomatów Chivo. 

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here