Naga Markets
bitcoin
Źródło: unplash.com/@executium

Rząd Salwadoru dodał do swojego portfela kolejne bitcoiny. Tym razem kupił 150 monet BTC po 30% przecenie od najwyższego szczytu cenowego tej kryptowaluty. Nie trafił on jednak idealnie w dołek, dokonując zakupu przy kursie w wysokości 48 670 USD za jednego bitcoina, zanim jeszcze jego cena spadła mocno poniżej 45 000 USD. Obecnie kraj, na którego czele stoi Nayib Bukele posiada łącznie 1 370 BTC.

Salwador kupił 150 bitcoinów po kolejnej przecenie

Kraj, na którego czele stoi Nayib Bukele po raz kolejny wykorzystał spadek kursu BTC. Tydzień temu informowaliśmy, iż nabył on 100 bitcoinów z 20% rabatem od ATH tej kryptowaluty. Zakupu dokonał zaś w Czarny Piątek. Tym razem cena bitcoina spadła mocno poniżej 50 000 USD dla rządu Salwadoru wyprzedaż ta stała się więc okazją do zasilenia swojego portfela. Nayib Bukele poinformował swoich obserwatorów na Twitterze, że wykorzystując zaistniałą sytuację, salwadorski rząd kupił kolejne 150 monet BTC przy średnim kursie w wysokości 48 670 USD.

Niestety kraj ten nie wycelował idealnie w dołek. Cena bitcoina spadła dziś bowiem w okolice 42 874 USD według uśrednionych danych z CMC. Prezydent Salwadoru podkreślił w kolejnym tweecie, iż doszło do tego zaledwie 7 minut po dokonaniu transakcji. 

Łącznie jeden z najbardziej przyjaznych bitcoinowi krajów posiada 1 370 monet BTC. Przy obecnym kursie w wysokości 47 300 USD za jednego bitcoina, są one warte ponad 64 miliony USD.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

BTC na ponad 30% minusie od ATH

W ciągu ostatniej doby na wykresie najstarszej kryptowaluty doszło do mocnego załamania. Cena bitcoina osunęła się o ponad 14 000 USD z poziomów w wysokości 57 400 USD do okolic 42 800 USD.

Przy aktualnym kursie BTC oddalone jest od swojego szczytu odnotowanego w okolicach 68 789 USD o około 30%. Spadek do najniższego poziomu cenowego w ciągu ostatnich 24 godzin wyniósł zaś więcej niż 20%. 

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułKryptowaluty tracą miliardy USD w mgnieniu oka. Przyczyną „tapering” Fed?
Następny artykułKurs bitcoina (BTC) spadł do 28,8 tys. dol. na Huobi w wyniku flash crash
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here