Naga MarketsSALT

SALT to platforma pożyczkowa, dzięki której posiadacze cyfrowych aktywów opartych na technologii Blockchain mogą wykorzystywać je jako zabezpieczenie kredytów pieniężnych. Według twórców SALT, aktywa oparte o Blockchain są idealną formą zabezpieczenia z uwagi na to, że są tanie w transferze, przechowywaniu oraz upłynnianiu w porównaniu z tradycyjnym formami zabezpieczenia, takimi jak choćby akcje czy nieruchomości.

SALT cena

SALT notowania


Kluczową innowacją Blockchain jest rozproszona księga peer-to-peer, która pozwala na wysoce efektywne i przejrzyste zarządzanie zastawami (zabezpieczeniami) w publicznie dostępny sposób. Eliminuje to oszustwa i znacznie obniża koszty transakcji.
Ponieważ platforma pożyczkowa SALT jest zbudowana, tak by wykorzystać zalety technologii rozproszonej księgi,  oferuje pożyczkobiorcom konkurencyjne stopy procentowe oraz atrakcyjny profil ryzyka / zysku dla kredytodawców.

Jak to działa?

1. Utworzenie pożyczki – Kredytobiorca wysyła zabezpieczenie do portfela SALT, a środki są przekazywane na rachunek bankowy pożyczkobiorcy. Zabezpieczenie pozostaje własnością pożyczkobiorcy, a wzrost wartości lub amortyzacja również należą do niego.

2. Spłata kredytu – kredytobiorca dokonuje terminowych, okresowych płatności na rzecz pożyczkodawcy.

3. Zakończenie pożyczki – po spłacie kredytu, zabezpieczenie jest zwracane kredytobiorcy.

Działanie platformy w uproszczeniu ukazuje wideo zamieszczone na kanale YouTube SALT:

Co istotne, SALT jest platformą pożyczkową, natomiast jako firma nie udziela pożyczek. Wszystkie pożyczki gwarantowane są przez kredytodawców zarejestrowanych na platformie SALT.

Minimalna kwota jaką można pożyczyć poprzez SALT to 5000USD, natomiast nie ma maksymalnego progu pożyczki. Ogranicza się ona do wartości posiadanego zabezpieczenia, warunków i dostępności kapitału pożyczkodawcy.

>Spłacanie pożyczek

Pożyczkę spłacać może logując się na na SaltLending.com i dokonując płatności drogą elektroniczną za pomocą Bitcoin (BTC), Ether (ETH) lub jakiejkolwiek kryptowaluty obsługiwanej przez ShapeShift. Płatności dokonywane za pomocą kryptowalut zostaną przeliczone na walutę główną pożyczki. Można również dokonywać płatności za pośrednictwem przelewu ACH lub za pomocą konta bankowego online. Dostępne są także metody płatności kartą debetową i kredytową.

Co się dzieje w przypadku braku spłaty pożyczki?

Jeśli pożyczający nie otrzyma raty, mechanizm Secured Automated Lending Technology (SALT) automatycznie likwiduje część całkowitego zabezpieczenia, aby pokryć zarówno należyte płatności, jak i związane z nimi opłaty.

Jeżeli pożyczkobiorca nadal nie dopełni płatności, zabezpieczenie będzie nadal likwidowane w celu pokrycia miesięcznych płatności kwoty głównej, odsetek i opłat, dopóki stosunek kredytów do wartości nie przekroczy ustalonego wcześniej progu.

Gdy domyślne osiągnięty zostanie próg opisany powyżej, saldo zabezpieczenia jest likwidowane w celu pokrycia brakujących płatności i kalibracji nadwyżkowego zabezpieczenia. Proces ten trwa do momentu całkowitej spłaty kredytu.

Kredytodawcy mogą zdecydować się na otrzymanie środków w walucie pierwotnej pożyczki lub równoważnej wartości w aktywach blockchain (np. Bitcoin czy ETH). Po spłaceniu głównej kwoty pożyczki i naliczonych opłat z zabezpieczenia, wszelkie pozostałe aktywa są zwracane pożyczkobiorcy.

Członkostwo w SALT

W zależności od stopnia członkostwa istnieją różnicę w długości spłaty pożyczki, wysokości kwot czy też dodatkowych produktów. Zwykły członek (Membership) może uzyskać dostęp do $10.000 na okres od 3 do 24 miesięcy.

Jeśli dysponujemy kontem Premier mamy dostęp do finansowania i linii kredytowej w wysokości maksymalnej $100.000. Zwiększa się także liczba dostępnych walut kredytów. Obecnie (10.01.2018 r.) jest to USD, EUR, GBP, JPY oraz RMB. Okres kredytowania wynosi od 1 godziny do 36 miesięcy.

Najwięcej możliwości mają członkowie z kontami Enterprise, którzy mogą uzyskać dostęp aż do 1.000.000 USD na ustalanych indywidualnie warunkach.

źródło: saltlending.com

Przydatne linkiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here