Naga MarketsSalesforce od niemal dwóch dekad jest jedną z najbardziej innowacyjnych spółek. Firma była pionierem w branży chmur obliczeniowych – ta technologia jest obecnie i prawdopodobnie na lata  będzie standardem w przetwarzaniu danych dla wielkich korporacji. Choć notowania Salesforca od dłuższego czasu poruszają się w trendzie wzrostowym, spółka może się pochwalić potencjałem do dalszego rozwoju.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Notowania Salesforca od dłuższego czasu poruszają się w trendzie wznoszącym. Teraz należy spodziewać się re-testu górnego ograniczenia średnioterminowego kanału wzrostowego. W maju po dotarci w okolicę tej bariery doszło do cofnięcia o o około 8 USD, a obecnie najbliższa strefa wsparcia wypada w okolicy 98 USD. Niemniej mając na uwadze dotychczasowy silny impet kupujących nie można wykluczyć wybicia najbliższej strefy podażowej.

Domy maklerskie są niemal w całości pozytywnie nastawione wobec perspektyw Salesforce, gdyż 42 z 46 rekomendacji zaleca kupno akcji spółki. Jedynie 3 instytucje wydały zalecenie “trzymaj”, a 1 “sprzedaj”. Docelowa cena akcji firmy została ustalona na poziomie 114 USD, co daje ponad 8% do wzrostu w stosunku do obecnej wyceny rynkowej. Ponadto około 2,7% wszystkich dostępnych akcji jest wykorzystanych w transakcji krótkiej sprzedaży, w których inwestorzy zyskują w przypadku spadku cen akcji.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here