Naga Markets

Caroline-EllisonByły dyrektor generalny FTX próbuje oddalić od siebie odpowiedzialność za upadek swojej firmy. Sam Bankman-Fried podkreślił w jednym z udzielonych  wywiadów, że nie kierował rodzimą spółką – Alameda Research, aby wiedzieć o tym, co się wewnątrz niej dzieje. Z dokumentów, jakie wyciekły niedawno wynika, że saldo Caroline Ellison na FTX w maju 2022 r. znajdowało się na minusie w wysokości 1,31 mld dol. 

  • SBF dalej próbuje umniejszyć swoją winę w związku z upadkiem FTX oraz jej brakami w rezerwach
  • Z dokumentów, jakie wyciekły wynika, że saldo Caroline Ellison na FTX kilka miesięcy temu było ujemne. Wynosiło on wówczas minus 1,31 mld dol.
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut

Saldo Caroline Ellison na FTX było ujemne

W swoich ostatnich wypowiedziach Sam Bankman-Fried wielokrotnie powtarzał, iż nie kierował Alamedą Research, a przy tym nie miał wglądu w jej sytuację finansową. Do mediów trafił niedawno dokument rzekomo pokazujący saldo Caroline Ellison na FTX z maja 2022 r. Według źródła zaznajomionego ze sprawą dyrektor generalna Alamedy udostępniała te dane wielu pracownikom FTX, gdy doświadczała usterki technicznej na swoim osobistym koncie handlowym. Z przekazanych informacji wynika, że 7 miesięcy temu Caroline Ellison posiadała ujemne saldo na FTX w wysokości 1,31 mld dol. Konta na FTX wykazują ujemne salda, jeśli płatność nie została rozliczona lub użytkownik miał zadłużenie z pozycji depozytu zabezpieczającego. 

Dokumentacja, jaka wyciekła pokazuje na możliwości przydzielone byłej dyrektor generalnej Alamedy, jakich nie mógł mieć żaden zwykły klient tej giełdy. Wielu obserwatorów sprawy twierdzi, że FTX mógł udzielać swojej rodzimej spółce znacznej ilości pożyczek. Co więcej, sugerują, iż część pracowników tej platformy wiedziała o tych “liniach kredytowych”. 

W tym momencie rodzi się wiele pytań – m.in. o to, jak “znajoma” SBF mogła wygenerować tak duży dług bez zabezpieczenia. Przy podobnych transakcjach dokonywanych za pośrednictwem pożyczonych środków w sytuacji, gdy przedsiębiorstwo nie jest w stanie utrzymać minimalnego depozytu zabezpieczającego, pozycja jest likwidowana. Ogromna pozycja marży z maja 2022 r. zbiegła się w czasie ze skandalem związanym z ekosystemem Terry. 

Według doniesień The Wall Street Journal przed tym, jak FTX złożyło wniosek o upadłość, Caroline Ellison poinformowała pracowników Alamedy o wykorzystaniu funduszy klientów przez FTX, aby pomóc tej spółce w wypełnieniu zobowiązań. Dodała przy tym, że ona, Sam Bankman-Fried i inni członkowie kierownictwa firmy byli świadomi tej decyzji.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj